winner-1548239_1280

Dodano 12 kwietnia 2018 Do Aktualności, Badania i raporty, Wyróżnione

Znamy wyniki badania AIESEC „Pracodawca Roku 2017”

Organizacja AIESEC ogłosiła wyniki badania „Pracodawca Roku 2017”, podczas uroczystej gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. W pierwszej trójce znalazły się te same firmy, co w roku ubiegłym. Po raz kolejny studenci za najlepszego pracodawcę uznali firmę Google, natomiast miejscami wymienili się tym razem EY i Deloitte.

W pierwszej dziesiątce badania najbardziej pożądanych pracodawców znalazły się:
1. Google
2. Deloitte
3. EY
4. Jeronimo Martins
5. PZU
6. PwC
7. PKO Bank Polski
8. ING Bank Śląski
9. Lidl
10. McDonald’s

W dziesiątce najlepszych miejsc pracy zadebiutowała firma McDonald’s, która zaliczyła największy wzrost w tegorocznym badaniu (o aż 12 pozycji). Jak podkreśla Renata Prys, Dyrektor Działu People McDonald’s, nagroda jest odzwierciedleniem pracy, jaką organizacja wkłada w to, aby być dobrym miejscem pracy dla różnych kandydatów, w tym studentów i absolwentów: Zatrudniamy wielu studentów i choć najczęściej myśli się o gastronomii jako branży, w której pracują oni tylko dorywczo, to w McDonald’s zaprzeczamy temu stereotypowi. Wiele osób trafia do nas, poszukując po prostu pracy, którą można pogodzić z nauką, ale szybko przekonują się, że tworzymy im doskonałe możliwości rozwoju. Mogą błyskawicznie awansować, przejmować odpowiedzialność za zarządzanie zespołem i różnymi obszarami biznesowymi. Przykłady osób, które jeszcze w trakcie studiów zostają managerami, a nawet kierownikami restauracji, można mnożyć.

W badaniu udział wzięły ponad 3 tys. studentów z ponad 30 polskich uczelni w 12 ośrodkach akademickich. Z pełną wersją raportu towarzyszącego badaniu można zapoznać się tutaj.

Tagi : , , ,