women in business

Dodano 28 lipca 2016 Do Aktualności, Wyróżnione

Women in Business – Parents & Children Week w IBM

Bez względu na to, czy jesteście już rodzicami czy dopiero planujecie nimi zostać, warto zastanowić się, jak zadbać o work-life balance w tym wymagającym okresie życia. Na to pytanie próbowali odpowiedzieć pracownicy katowickiego i wrocławskiego oddziału IBM podczas czerwcowego „Parents & Children Week”.

 
Już po raz kolejny wrocławsko-katowicka grupa „Women in Business”, zrzeszająca kobiecą część firmy, zorganizowała całotygodniowe wydarzenie, którego celem była integracja oraz wsparcie pracowników IBM w zachowaniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym i rodzinnym.

 
„Często obiegowe opinie o korporacjach skupiają się na konieczności realizacji KPIów, spełnianiu targetów pod presją czasu i bardzo wysokim tempie pracy, my chciałyśmy pokazać tę drugą, bardziej przyjazną rodzicom i zorientowaną na potrzeby kobiet twarz organizacji. IBM oferuje dzieciom pracowników żłobek i przedszkole, promuje kobiecą karierę w sferze IT i wspiera godzenie roli matki oraz efektywnego pracownika, a także propaguje różnorodność, czego dowodem jest choćby nasza grupa. Chciałyśmy pokazać, jak ważne są dla nas działania charytatywne, więc zdecydowałyśmy się wesprzeć Dom Aniołow Stróżów, który wziął udział w przygotowaniu tego wydarzenia. Co więcej, poprzez swoje działania pozytywnie wpływamy na środowisko pracy, które jest uważanie przez naszych pracowników za przyjazne miejsce, a dodatkowo wzmacniamy kulturę organizacyjną.” – mówi Sylwia Dżuman, Business Operations Consultant, IBM Polska.

 
W historię IBM na stałe wpisało się wspieranie polityki różnorodności. Dzięki niej firma zapewnia równe szanse wszystkim pracownikom. W ramach programu różnorodności wdrażane są liczne inicjatywy mające na celu rozwój zatrudnionych. Jedną z nich jest program Business Resource Groups – stowarzyszeń tworzonych przez pracowników i dla pracowników. Ich celem jest budowanie pozytywnych relacji wewnątrz firmy, wspieranie rozwoju osobistego oraz organizowanie aktywności dopasowanych do potrzeb zainteresowanych. Spotkania Women in Business są częścią tego programu IBM w Polsce.

 
Pracownicy organizują dla kolegów i koleżanek wydarzenia, podczas których mogą oni uczestniczyć w sesjach coachingowych, warsztatach, wykładach oraz spotkaniach z gośćmi. Do udziału w nich firma zaprasza psychologów, lekarzy, konsultantów medycznych, a nawet wizażystów. Ostatnie, czerwcowe wydarzenie trwało aż pięć dni, zaś jego termin został wybrany nieprzypadkowo.

 
„Obchodząc Dzień Matki oraz Dzień Dziecka nie chcemy pomijać ojców, którzy często z dużym oddaniem angażują się w wychowanie swoich pociech. Dziś często role obojga rodziców przenikają się, co wynika z rosnącej świadomości ojców. Nie chcemy pomniejszać ich roli w wychowaniu, dlatego nasz event został skierowany również do Panów” – mówi Żaneta Wittek, Program Manager, IBM Polska.

 
Wydarzenie rozpoczęło się od Dnia Otwartego. Zaproszeni goście mieli okazję przekonać się, że praca w korporacji nie musi być nudna. W trakcie całodniowego spotkania miały miejsce nie tylko prelekcje branżowe, ale także spotkania z osobami pracującymi w firmie. Uczestnicy mogli usłyszeć ich historie i poznać możliwości rozwoju w branży IT.

 
Kolejne dni były poświęcone spotkaniom z osobami spoza branży. Wśród nich znalazły się między innymi Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów i ambasadorka pracowniczej inicjatywy charytatywnej, polegającej na sprzedawaniu upieczonych własnoręcznie ciast, z których dochód został przekazany na rzecz organizacji, Joanna Karzełek, Prezes Dress For Success i Karolina Górska, coach, trener i psycholog. Wszystkie Panie przedstawiły pozytywne przykłady godzenia obowiązków macierzyńskich z realizacją ambicji zawodowych.

 
Celem WiB jest dzielenie sie wiedzą, pomoc w rozwiązywaniu problemów pracowników oraz wspieranie się nawzajem. Stąd zrodził się pomysł organizacji warsztatów z zakresu komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz asertywności nie tylko w środowisku pracy.

 
Podczas przygotowywania wydarzenia nie zapomniano również o najmłodszych. Dla nich 4 czerwca zorganizowano Dzień Dziecka. W programie znalazły się gry, zabawy i konkursy dla oraz zwiedzanie firmy. Dzieciaki mogły zobaczyć, gdzie pracują ich rodzice i dowiedzieć się, na czym polega ich praca.

 
„Dzięki takim inicjatywom chcemy dowieść, że zależy nam na naszych pracownikach, a naszym celem jest wspieranie ich i pomoc.” – mówi Sylwia Dżuman.

Tagi : , , , ,