Laureaci Konkursu 2016

Dodano 30 marca 2016 Do Aktualności, Badania i raporty

Wiemy, w których miejscach pracy najlepiej pracować

Dziś (30 marca) w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala Najlepszych Miejsc Pracy 2016. W tegorocznej, ósmej już, edycji badania organizowanego przez Instytut Great Place to Work® przeanalizowano aż 86 firm, które łącznie zatrudniają 47,5 tys. pracowników. Nagrody przyznano w trzech kategoriach związanych z wielkością organizacji.

Galę rozpoczęły wystąpienia gości specjalnych, wśród których znaleźli się m.in. Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która przypomniała, że najlepsze miejsca pracy to te, w których pamięta się o zarządzaniu różnorodnością, a także Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny Global Compact Poland, który podkreślił, że najlepiej funkcjonują zarządy firm, w których liczba kobiet i mężczyzn są zrównoważone.

W kategorii najmniejszych firm, zatrudniających do 50 osób nagrodzono firmy: Hitachi Capital Polska (debiutującą w badaniu), Monsanto Polska, EDP Renewables Polska oraz Herbalife Polska. W kategorii do 500 zatrudnionych w rankingu wyróżniono aż 16 organizacji, a w najlepszej dziesiątce znalazły się (od końca): Pandora, Mercedes-Benz Bank, Ochnik, Hilti, Cadence Design Systems, Novo Nordisk Pharma, Syncron Poland, Objectivity Bespoke Software Specialists oraz zwycięzca – Bristol-Myers Squibb (szesnastkę uzupełniają Volkswagen Bank Polska, 3M, SC Johnson, Diageo Polska, Hitachi Data Systems i EMC Computer Systems Poland). Wśród największych pracodawców, zatrudniających powyżej 500 osób, wyróżnienia udało się zdobyć pięciu firmom: Accenture Operations, Sii Polska, IKEA, Microsoft oraz awansującemu z 2. miejsca na pozycję lidera Cisco.

Jak podkreślają organizatorzy, w ciągu ostatnich 8 lat poziom satysfakcji z pracy w wyróżnianych miejscach pracy stale rośnie. W tegorocznej edycji odsetek respondentów skłonnych zgodzić się ze stwierdzeniem “biorąc wszystko pod uwagę, uważam że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy” wyniósł średnio aż 85% (jeszcze w 2012 r. było to 75%).

Tagi : , , , ,

Dodaj komentarz