SSB Vibrant Workplace

Dodano 17 grudnia 2015 Do Aktualności

Vibrant Workplace – State Street Bank laureatem ABSL Diamonds

Tegoroczna gala ABSL Diamonds przyniosła m.in. nagrody dla dobrych praktyk z dziedziny employer brandingu. Jedną z nich otrzymał State Street Bank. Jego Global Inclusion Employee Networks sprawiły, że bostońska korporacja została Vibrant Workplace 2015.

Pod tą anglojęzyczną nazwą kryje się sieć komitetów pracowniczych zrzeszających zatrudnionych wokół wspólnych celów i zainteresowań.

W firmie istnieje około 10 komitetów obejmujących różne zagadnienia – jest komitet sportowy, komitet nastawiony na społeczną odpowiedzialność biznesu – wspierający różnego rodzaju akcje charytatywne – czy komitety organizujące wyjścia do kina, teatru, na testowanie wina albo sushi, a także wiele innych – mówi Renata Szostak, Head of Human Resouces.

Działalność komitetów jest w pełni wspierana i finansowana przez firmę, dzięki czemu pracownicy mają duże pole do popisu w kwestii realizowanych projektów. Kluby  jednoczą  osoby pracujące we wszystkich działach, a nawet przebywające na co dzień w różnych siedzibach banku. Znajomości zawarte podczas wspólnych, pozazawodowych projektów procentują również w pracy. Realizacja własnych pasji integruje i tworzy naturalną sieć kontaktów w firmie.

SSB vibrant workplace

Komitety są odpowiedzią na aktualne potrzeby pracowników, czego dobrym przykładem jest cieszący się dużą popularnością Working Parents Club, który w bieżącym roku zorganizował około 20 wydarzeń. Najbliższe, Bring Your Kid To Work, będzie miało miejsce już 18 grudnia, kiedy to pracownicy będą mogli zabrać swoje dzieci do biura i pokazać, czym ich rodzice zajmują się po wyjściu z domu. W akcjach organizowanych w ramach klubu biorą udział całe rodziny. To okazja do wspólnego spędzania czasu w ciekawy sposób.

Te imprezy pozwalają nam zapewnić sobie work-life balance, co, biorąc pod uwagę tempo naszego życia, jest bardzo, bardzo istotne; zwłaszcza, że jako rodzice nieustannie walczymy o pogodzenie pracy z życiem prywatnym. Mamy też okazję, żeby dzielić się naszymi, rodzicielskimi doświadczeniami – opowiada Monika Lis, prezes klubu.

W kategorii Vibrant Workplace szansę na nagrodę miały innowacyjne inicjatywy, które doprowadziły do stworzenia efektywnego środowiska pracy dzięki wdrożeniu kreatywnych, etycznych i bezpiecznych metod działania. Pod uwagę brano takie kryteria jak poprawa współpracy między pracownikami, zwiększenie zaangażowania, utrzymanie i rozwój talentów oraz oryginalność rozwiązania.

[AC], fot: iStockphoto i arch. State Street Bank

Tagi : , , , , , ,

Dodaj komentarz