UNLEASH_London 2018_500x350

Dodano 26 lutego 2018 Do Aktualności

UNLEASH zbliża się wielkimi krokami. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Najbliższa edycja UNLEASH (d. HR Tech World) odbędzie się już za niecały miesiąc (w dniach 20-21 marca w Londynie). Czy warto wziąć w niej udział? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie na podstawie naszych doświadczeń, bo uczestniczyliśmy w czterech ostatnich europejskich edycjach tej konferencji.

Najprostsza odpowiedź jaką możemy udzielić brzmi: tak! Dlaczego warto jechać na UNLEASH?

Skala

Podczas zbliżającej się londyńskiej edycji UNLEASH, w ciągu 2 dni, na 12 scenach, swoje wystąpienia zaprezentuje 120 prelegentów. W konferencji weźmie udział ponad 2500 uczestników z całego świata. Oczywiście, każdy może powiedzieć, że ilość nie oznacza jakości (o tym za chwilę), ale przynajmniej raz w życiu warto zobaczyć tak imponujące wydarzenie HR-owe, bo jest to zupełnie coś innego niż to, co znamy z polskich konferencji.

Poruszana tematyka

Na UNLEASH nie zobaczysz prezentacji i nie posłuchasz paneli np. dotyczących wagi employer brandingu albo rozważań na temat tego, czy technologia i czy sztuczna inteligencja może zmienić HR. To wszystko jest tam oczywiste. Na UNLEASH rozmawia się o przyszłości pracy, strategicznej funkcji HR i jego roli w zmieniających się czasach, technologii czy konkretnych rozwiązaniach i wdrożeniach wspierających rozwój organizacji.

Liczby, liczby, liczby

Ile razy widzieliście na konferencji prezentację, w czasie której prelegent nie zaprezentował żadnych danych potwierdzających, że rzeczywiście rozwiązanie przyniosło konkretne efekty? Pewnie dziesiątki… Na UNLEASH nikt nie ma oporów przed zaprezentowaniem szczegółowych wyników działań, budżetów czy efektywności kanałów rekrutacyjnych. Z naszej polskiej perspektywy niektóre dane, które można tam zobaczyć wydają się być wręcz szokujące (np. duża instytucja finansowa zaprezentowała poziom zaangażowania w swoich spółkach w całej Europie – ciekawie czy polski dział HR o tym wie, że te, z ich perspektywy, tajne informacje, były powszechnie zaprezentowane), ale tak po prostu tam jest.

Case studies

Zdecydowana większość prezentacji podczas UNLEASH to case studies. Nie ma więc teoretyzowania, tylko konkretne rozwiązania, wdrożenia i doświadczenia z nich płynące. Co ważne, w przeciwieństwie do większości polskich konferencji HR, te case studies są prezentowane samodzielnie przez firmy, a nie dostawców, którzy zamiast zaprezentować case study prezentują funkcjonalności swojego (jakże by inaczej) najlepszego produktu, który za chwilę będą chcieli Wam sprzedać…

Prelegenci (i networking)

Jak wspomnieliśmy wyżej, prelegentami są głównie reprezentanci firm (oczywiście prezentacje produktowe również się odbywają), i to nie byle jacy, bo przeważnie są to członkowie zarządu, dyrektorzy czy headzi swoich funkcji pełniący zarówno funkcje krajowe, regionalne, jak i globalne. Dzięki temu, że każdy z prelegentów jest otwarty na pytania i rozmowę, uczestnicy UNLEASH mają nieograniczone możliwości networkingu i nawiązania relacji z czołowymi HR-owcami i liderami opinii z całego świata.

Dostawcy

Raczej nie będzie to główna motywacja, aby pojechać do Londynu, ale jeśli szukasz dostawców jakichkolwiek usług HR-owych, to każdej edycji UNLEASH towarzyszą targi dostawców. Ponad 100 dostawców (od największych, szeroko znanych, po tych mniejszych – często startupy, oferujące innowacyjne usługi HR-owe) w jednym miejscu pozwala znaleźć to, czego się szuka.

Podsumowując – jeśli tylko masz taką możliwość, zdecydowanie warto, choć raz (choć znając życie, na razie się nie skończy), wziąć udział w UNLEASH. Uczestnictwo pozwoli Ci zdobyć globalną perspektywę

Pozostałe tegoroczne edycje konferencji odbędą się:

  • 15-16 maja w Las Vegas
  • 23-24 października w Amsterdamie

Więcej informacji o londyńskiej edycji konferencji.

Zgłoś się na UNLEASH w Londynie z 10% rabatem.

Tagi : , , ,