ikea_praca_poziom3-04

Dodano 16 marca 2018 Do Aktualności, Wyróżnione

„Ty jesteś zmianą” – IKEA inspiruje do zmian na rynku pracy

IKEA rozpoczyna kampanię employerbrandingową „Ty jesteś zmianą” pokazującą wartości i wyjątkową kulturę firmy oraz sposób, w jaki buduje ona relację z obecnymi i przyszłymi pracownikami. Jej celem jest zachęcenie otwartych, proaktywnych ludzi do poznawania IKEA jako marki pracodawcy oraz zwrócenie uwagi na konieczność zmiany modeli rekrutacyjnych na bardziej przyjazne kandydatom. Kampanii towarzyszy spot: https://youtu.be/PfoE6w9EQYs.

W wizji IKEA zawarta jest idea tworzenia lepszego życia dla wielu, w tym dla naszych pracowników. Kontynuując realizację wizji oraz wsłuchując się w oczekiwania naszych przyszłych pracowników stworzyliśmy kampanię, u której podstaw leży transparentność, autentyczność, potrzeba pracy mającej znaczenie, świadome decydowanie. Chcemy dotrzeć do osób podzielających wartości marki oraz tych, którzy codziennymi wyborami zmieniają otaczającą rzeczywistość na lepsze – mówi Michał Pióro, Country HR Manager, IKEA Retail w Polsce.

Kampania odpowiada na potrzeby i oczekiwania współczesnych ludzi dotyczących miejsca pracy, w tym świadomego decydowania o wyborze pracodawcy, realnego wpływu na proces, w którym uczestniczą, a także doświadczenia i poznawania firmy jeszcze przed zatrudnieniem. „Ty jesteś zmianą” pokazuje IKEA jako pracodawcę, który ceni przede wszystkim chęć zmieniania świata na lepsze, bycia w zgodzie ze sobą i wyznawanymi wartościami, otwartego na innych bez względu na wiek, płeć, doświadczenie czy pochodzenie.

Pierwszej odsłonie kampanii towarzyszy spot inspirowany prawdziwymi historiami pracowników IKEA, nawiązującymi do wartości marki, w tym m.in.: szukania nowych rozwiązań, poczucia wspólnoty, nieszablonowego myślenia, prostoty, troski o ludzi i planetę. W ten sposób IKEA chce zachęcić osoby, którym bliskie są wartości marki, do poznania lepiej firmy jako pracodawcy. Ułatwić ma to nowa platforma internetowa IKEA.PL/TWOJASTRONAPRACY, oferująca spersonalizowane treści oraz możliwość aplikowania na wybrane stanowisko #poTwojemu.

Serwis internetowy, podobnie jak otwarte w listopadzie 2017 roku Twoje Studio Pracy, jest elementem nowej ścieżki rekrutacji opartej o autentyczność, transparentność i otwartą komunikację z kandydatem.

Rekrutacja w nowej formule złożona jest z czterech prostych kroków:

Krok 1 poznaj IKEA jako pracodawcę – kandydaci dowiedzą się jak najwięcej o IKEA, poznają kulturę i wartości firmy zanim dołączą do zespołu.
Krok 2 aplikuj #poTwojemu – pozwalający wybrać format aplikacji, który najbardziej odpowiada preferencjom kandydata (może to być tradycyjne CV, dokument tekstowy, film, prezentacja czy link do własnej strony internetowej).
Krok 3 porozmawiajmy – umożliwiający lepsze poznanie kandydata, jego motywacji i talentów.
Krok 4 poznaj naszą ofertę, swojego managera i zdecyduj czy chcesz z nami zostać.

Prace nad modelem rekrutacji trwały od ponad roku. Pierwsze procesy rekrutacyjne wykorzystujące elementy nowej ścieżki zostały przeprowadzone w 2017 roku w IKEA Lublin i warszawskim Centrum IKEA dla Firm.

Tagi : , , , ,