trendenceLogo

Dodano 26 kwietnia 2016 Do Badania i raporty, Wyróżnione

Rankingi trendence Graduate Barometer ogłoszone

Dziś w Warszawie zaprezentowano wyniki badania Polish trendence Graduate Barometer 2016 i towarzyszące mu rankingi pracodawców w dwóch kategoriach: Biznes i Inżynieria/IT. Opinię w badaniach wyraziło w tym roku ponad 20 tysięcy polskich studentów, w tym w uwzględnionych w rankingach kategoriach odpowiednio 6.485 (kierunki biznesowe) i 9.361 (kierunki techniczne i IT).

Preferowani pracodawcy wg studentów kierunków biznesowych

W najlepszej dziesiątce pracodawców w kategorii Biznes znalazły się te same firmy, który uplasowały się w niej w poprzedniej edycji rankingu. Zwyciężyła firma Google, która triumfowała również rok temu, drugą pozycję zajął Narodowy Bank Polski (także bez zmian), a na trzecie miejsce przesunęła się z (z czwartego w 2015) firma Apple. Dziesiątkę uzupełnili w kolejności: PKO Bank Polski (5. miejsce w poprzedniej edycji), Microsoft (awans z 8.), EY (spadek z 3.), Deloitte (awans z 10.), PwC (spadek z 6.), Volkswagen Group (bez zmian) i KGHM (spadek z 7.).

Najlepsi wg przyszłych inżynierów

Więcej zmian zaszło w czołówce rankingu w kategorii Inżynieria/IT. Podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył Google, na drugie miejsce awansował Microsoft (z 3.), na trzeciej pozycji znalazła się Skanska (awans z 4.), a z drugiego miejsca na czwarte spadł KGHM. Na kolejnych miejscach – debiutujące w dziesiątce firmy: Apple (awans z 11.), Intel (16. w ubiegłym roku) i CD Project (z 19.). Czołówkę uzupełniły: Budimex i PGE (ex aequo na 8. miejscu, poprzednio odpowiednio na 10. i 7. pozycji) oraz BMW Group (spadek z 9.). Poza najlepszą dziesiątkę wypadli: Volkswagen Group (z 6. miejsca), ABB (z 5.) i GE General Electric (z 8.).

 

Badanie jest organizowane przez trendence Institut – europejski instytut badawczy, skupiający swoją działalność na employer brandingu. Znaczącym obszarem działań instytutu jest prowadzenie badań ankietowych wśród studentów. Partnerem trendence Institut w Polsce jest HRM Institute.

 

Źródło: HRM Institute

Tagi : , , , , ,