recruitment-3942378_1920

Dodano 3 kwietnia 2020 Do Aktualności, Wyróżnione

Traffit – Pomoc w rekrutacji w trudnych czasach

Traffit, gdyńska firma tworząca oprogramowanie do zarządzania rekrutacjami, postanowiła pomóc zwalnianym pracownikom oraz podmiotom organizującym pomoc potrzebującym.

– Jako że najbardziej znamy się na rekrutacjach, to uruchomiliśmy specjalną bazę kandydatów łączącą tych, którzy w ostatnich tygodniach stracili zatrudnienie z kilkoma tysiącami rekruterów – wyjaśnia Adrian Wolak, prezes firmy Traffit. – W naszej bazie mogą także zarejestrować się ci, którzy chcą nieść pomoc potrzebującym w tym trudnym okresie.

Okazuje się bowiem, że obok firm, które zwalniają pracowników, jest wiele takich, które właśnie teraz zatrudniają. Poszukiwani są m.in. programiści (e-commerce, telemedycyna), pracownicy branży dystrybucyjnej (sklepy internetowe) oraz pracownicy handlu. Obostrzenia związane z pozostawaniem w domu sprawiły też, że wiele osób ma więcej czasu, który chce poświęcić na wolontariat.

– Dostęp do naszej bazy kandydatów ma kilka tysięcy sprawdzonych przez nas rekruterów – tłumaczy Adrian Wolak. – W dużej części są to osoby, które na co dzień korzystają z naszego narzędzia, ale nie tylko. Nawiązujemy też współpracę z instytucjami organizującymi pomoc i poszukującymi wolontariuszy. W naszej bazie mamy już pierwsze kilkadziesiąt kandydatów.

Jak się w niej zarejestrować? Wystarczy wejść na stronę https://www.traffit.com/pomagamy/ i wybrać opcję Szukam pracy lub Szukam wolontariatu. Rejestracja jest bezpłatna, a o bezpieczeństwo danych dba Traffit. Z kolei firmy i instytucje mogą zgłaszać się do programu poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony na ww. stronie.

– Gorąco zachęcamy wszystkich szukających pracy bądź chcących podarować swój czas, a także firmy i instytucje do rejestracji. Razem możemy więcej! – kończy Adrian Wolak.

Traffit sp. z o. o. działa od 2015 roku w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Z rozwijanego przez firmę narzędzia do rekrutacji korzysta ponad 5 tysięcy rekruterów na całym świecie, m.in. w firmach Randstad, Volkswagen oraz GiGroup.

Tagi : , ,