specjalistów IT zrekrutujemy

Dodano 8 lipca 2016 Do Badania i raporty

Specjalistów IT zrekrutujemy w Łodzi

Planujecie otwarcie nowego biura? Pomyślcie o Łodzi. Takie wnioski nasuwają się po lekturze raportu Łódź miastem nowych technologii przygotowanego przez firmę Antal i Urząd Miasta Łodzi. 


Raport został stworzony na podstawie badań przeprowadzonych w maju bieżącego roku. Objęły one zarówno pracowników sektora IT, jak i pracodawców z tego obszaru.

Pracodawców do inwestowania w Łodzi przekonuje poziom oferowanych płac w regionie. Wynagrodzenia specjalistów i menedżerów IT w Łodzi są ok. 15% niższe niż w pozostałych regionach Polski dysponujących wykwalifikowaną kadrą. Średnia wynagrodzeń pracowników IT w Łodzi plasuje się na poziomie 11 800 zł brutto.

„Samym pracownikom niższe stawki rekompensują niższe koszty życia, co wskazali badani respondenci. Oceniają je jako niewysokie i pozwalające na satysfakcjonującą dystrybucję zarobków. Jest to jedna z najważniejszych zalet miasta przekładająca się bezpośrednio na wyższy poziom domowego budżetu mieszkańców” – podkreśla Agnieszka Wójcik, Market Research Manager, Antal.

Podobnie wysoko ocenione zostały możliwości rozwoju zawodowego, które umożliwia dynamiczny rozwój łódzkiego biznesu. Respondenci doceniają także możliwości edukacyjne i życie kulturalne miasta. Dlatego też zapewne 15% badanych specjalistów i menedżerów dla atrakcyjnej oferty pracy rozważyłoby relokację do Łodzi, zaś 17% jeszcze nie chce deklarować podjęcia takiej decyzji. 

 „Branża IT jest jedną z kluczowych branż dla rozwoju Łodzi, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że przedstawiciele branży tak dobrze widzą miasto, co widać w wynikach przeprowadzonych badań. Opinie mówiące o tym, że miasto jest atrakcyjne dla młodych ludzi szukających nowych, nieodkrytych miejsc, czy wskazanie na duże możliwości rozwoju zawodowego satysfakcjonują nas i pokazują, że dynamiczny rozwój biznesu w Łodzi zmierza w dobrym kierunku. Cieszy mnie, że nie tylko pracownicy, ale również firmy odkrywają potencjał oferty kulturalnej miasta i korzystają z jego uroków” – mówi Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Z pełną treścią raportu można zapoznać się na stronie internetowej Antal.

 

Tagi : , , ,