Shaping Futures_5 edycja programu_1

Dodano 1 Sierpień 2018 Do Aktualności, Wyróżnione

Schwarzkopf Professional doskonali umiejętności przyszłych fryzjerów

Zakończyła się piąta polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures” marki Schwarzkopf Professional. Program ma na celu wyposażenie młodych adeptów fryzjerstwa z Techników TEB Edukacja w umiejętności, które pomogą im zdobyć poszukiwany zawód i zapewnić sobie lepszą przyszłość.

W dniach 9-20 lipca w Warszawie odbyły się zajęcia piątej już polskiej edycji międzynarodowego programu Shaping Futures prowadzonego przez Schwarzkopf Professional. Projekt wpisuje się w działania mające na celu wyrównywanie szans w dostępie do edukacji wśród dzieci i młodzieży z najbardziej ekonomicznie i społecznie nieuprzywilejowanych środowisk w całej Polsce.

Podczas dwutygodniowych zajęć wolontariusze, styliści marki Schwarzkopf Professional, szkolili grupę uczniów klas, kształcących się w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich, prowadzonych przez Technika TEB Edukacja. Profil warsztatów opracowany został w odpowiedzi na potrzeby konsumentów coraz częściej oczekujących tego, że wizyta w salonie fryzjerskim będzie spotkaniem z fryzjerem stylistą, który nie tylko dokona profesjonalnego strzyżenia czy koloryzacji, ale fachowo doradzi przy wyborze fryzury, koloru czy sposobu pielęgnacji włosów. Największy nacisk w programie szkoleń w ramach Shaping Futures został położony na aspekty praktyczne oraz wiedzę z zakresu obsługi klienta.

– Zachęcamy naszych stylistów, żeby dzielili się z uczestnikami nie tylko praktyczną wiedzą i tajnikami stylizacji włosów, ale także by zarażali ich swoją pasją do fryzjerstwa. Aby zwiększyć ich szansę na sukces, na pracę w renomowanych salonach czy otwarcie własnego, będziemy się starali zorganizować wszystkim uczestnikom staże w salonach partnerskich Schwarzkopf Professional. Program Shaping Futures pozwala nam pomagać młodym ludziom w staraniach o lepszą przyszłość w ich wymarzonym zawodzie, jest to dla nas źródłem dużej satysfakcji – mówi Paweł Zaorski, General Manager Schwarzkopf Professional.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Akademii ASK Schwarzkopf Professional. W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję poznać tajniki cięcia, stylizacji, pielęgnacji i koloryzacji włosów, a także rozwijali umiejętności niezbędne w zakresie profesjonalnej obsługi klienta. Dzięki tak wszechstronnemu programowi szkolenie znacząco przyczyniło się do podniesienia ich kwalifikacji zawodowych. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymali możliwość odbycia stażu w jednym z partnerskich salonów fryzjerskich Schwarzkopf Professional w Polsce.

Tagi : , , ,