UNLEASH London_Jonas Kjellberg

Dodano 26 marca 2018 Do Aktualności

Roborecruiter zwycięzcą konkursu start-upów podczas UNLEASH w Londynie

Sześć start-upów stanęło do rywalizacji o nagrodę główną w wysokości 30000 funtów.

Najlepszym dowodem na to, jak szybko zmienia się rynek start-upowy jest konkurs, który odbył się podczas zeszłotygodniowego UNLEASH w Londynie. Zwyczajowo w konkursie bierze udział pięć start-upów. Tym razem organizatorzy zdecydowali się przyznać dziką kartę graczowi, którego… w momencie ogłaszania finalistów nie było jeszcze na rynku! Dlatego tym razem do rywalizacji o główną nagrodę stanęło sześć firm. Wśród finalistów konkursu znaleźli się:

W zeszłotygodniowym podsumowaniu UNLEASH (link) pisaliśmy m.in. o tematach, które najczęściej pojawiały się w dyskusjach między HR-owcami i dostawcami z całego świata. Te same trendy były widoczne w rozwiązaniach dostarczanych przez w/w start-upy – rekrutacja w oparciu o analizę danych (Actiview), AI/automatyzacja/chatboty (Coorpacademy, Jobpal, Roborecruiter, Jenna.AI) czy blockchain (Vault).

UNLEASH London_Roborecruiter

Prezentacja Roborecruiter

Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługuje Vault, który swoją genezę ma w kampanii #meetoo. Problem molestowania seksualnego w miejscu pracy jest niezwykle drażliwy, a większość takich przypadków nie jest w ogóle zgłaszana pracodawcom (w dużej mierze z obawy o poufność). Uwzględniając to, twórcy Vault postanowili wykorzystać blockchain (znany głównie dzięki kryptowalutom), aby zapewnić molestowanym pracownikom pełną poufność przekazywanych informacji. Po zgłoszeniu molestowania pracownicy mają możliwość skontaktowania się z kolegami/koleżankami w organizacji, którzy również doświadczyli molestowania ze strony tej samej osoby – wszystko odbywa się w oparciu o łańcuch bloków (blockchain) i gwarantuje pełną poufność przekazywanych informacji.

Ciekawymi rozwiązaniami mogą się również pochwalić Jobpal, Roborecruiter i Jenna.AI. Są one odpowiedzią na potrzebę wygospodarowania większej ilości czasu rekruterów na kontakt z kandydatami, którzy są rzeczywiście zainteresowani ofertą firmy (i spełniają jej kryteria rekrutacyjne). Sposobem na to jest automatyzacja najprostszych czynności, takich jak screening kandydatów, wstępna selekcja (poprzez zadanie podstawowych, ale kluczowych pytań) czy też bieżący kontakt z kandydatami z bazy, którzy uczestniczyli we wcześniejszych procesach rekrutacyjnych na inne stanowiska.

Zwycięzcą konkursu został Roborecruiter, który zgromadził 82 punkty (maksymalnie do zdobycia było 100 punktów – po 50 za atrakcyjność produktu i jego prezentację), nieznacznie wyprzedzając Vault i Jobpal (które zdobyły odpowiednio 80 i 78 punktów).

Startupy oceniane były przez 10-osobowe jury, w którym znaleźli się m.in. Bill Boorman (organizator konferencji #tru), Jonas Kjellberg (inwestor, współzałożyciel Skype’a) i Rebecca Carr (wiceprezes SmartRecruiters).

Więcej informacji o konferencji i konkursie: http://www.unleashgroup.io

Zdjęcia: UNLEASH

Tagi : , ,