Responsib'ALL Day 2019_WAW_7

Dodano 10 czerwca 2019 Do Aktualności

Responsib’ALL Day w Pernod Ricard już po raz 9.

6 czerwca w Warszawie odbyła się 9. edycja projektu Responsib’ALL Day, prowadzonego globalnie od wielu lat przez Grupę Pernod Ricard. W tym roku akcji przyświecała w szczególny sposób idea zero waste oraz circular making (gospodarki obiegu zamkniętego).

W tym roku akcja skupiła się na oczyszczaniu nabrzeża Wisły. Celem było zwiększenie poczucia komfortu mieszkańców odwiedzających to miejsce, a także świadomości, że zyskało ono nowy, bardziej ekologiczny charakter. Pracownicy polskiego oddziału Grupy Pernod Ricard zaangażowali się w sprzątanie po obu brzegach rzeki i przygotowali dla spacerowiczów 32 siedziska z palet.  W ramach akcji zostały odświeżone 84 kosze na śmieci, a chodnikach powstały tzw. „reversed graffiti” z hasłami nawołującymi do utrzymania czystości oraz informujące o numerze do Miejskiego Centrum Kontaktu.

Responsib’ALL Day to projekt, który Grupa Pernod Ricard realizuje co roku na początku czerwca. Tegoroczna edycja przypadła krótko po inauguracji przez Grupę globalnego planu działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności, który wyznacza 8 zobowiązań, które Grupa zamierza zrealizować do 2030 r. Obejmują cztery obszary, w tym circular making, czyli odpowiedzialnego wytwarzania w obiegu zamkniętym. Jednym z elementów działań jest edukacja i zachęcanie ludzi do ponownego przemyślenia sposobu używania, utylizacji i minimalizacji odpadów.

Responsib'ALL Day 2019_WAW_9

Tagi : , , ,