Luxoft FreeTee4IT

Dodano 10 listopada 2015 Do Aktualności

Rekrutacja i designerskie koszulki Luxoftu

Luxoft. Nazwa wystarczy, żeby spodziewać się, że znów będzie niestandardowo. Firma jest znana z oryginalnych (choć czasem również kontrowersyjnych) pomysłów na rekrutację w konkurencyjnej branży IT i w przypadku akcji „FreeTee4IT” jest tak samo.

Akcja jest przeznaczona dla programistów. Za złożenie aplikacji otrzymają od Luxoftu nietypowy prezent – jedną z koszulek zaprojektowanych dla firmy przez europejskich designerów. Jak mówi Przemysław Berendt, Globalny Wiceprezes ds. Marketingu Luxoft “Kampania to kreatywne przełożenie idei open-minded engineering, która jest myślą przewodnią we wszystkich aktywnościach firmy. W dużym skrócie polega ona na celowym przełamywaniu utartych schematów organizacyjnych, otwartości na szeroko rozumiane inspiracje oraz na pasji do programowania i tworzenia wszechstronnych rozwiązań IT. Chcemy przyciągać do Luxoftu ludzi, którzy myślą tak jak my i dla których to, co robią, jest nie tylko pracą, ale i zabawą”.

Szczegóły projektu można znaleźć na stronie http://freeteefor.it . Potencjalny kandydat musi przejść krótki quiz badający znajomość języków programowania (Java, Oracle, .NET, QA). Każdy, kto z powodzeniem go zakończy i wgra swoje CV, ma możliwość wyboru T-shirtu spośród dziesięciu zamieszczonych na stronie wzorów, którymi są autorskie projekty młodych designerów. „Wybraliśmy do współpracy osoby, które tworzą grafiki charakteryzujące się nieszablonowością, a jednocześnie mieszczące się w estetyce cenionej przez programistów. Chcieliśmy trafić w gust naszych potencjalnych pracowników, dlatego wybór artystów poprzedzony był researchem w naszym zespole – wśród koderów, którzy wskazali najbardziej atrakcyjne dla siebie prace” – komentuje Piotr Golczyk, Marketing Operations Director w Luxoft. Z firmą współpracowali m.in. Marceau Truffaut – francuski ilustrator i grafik, Dennis Schuster (DXTR) – mieszkający w Berlinie twórca graffiti i ilustrator, Cristian Eres – grafik z Walencji zajmujący się sztuką cyfrową, Juan Manuel Orozco (JML2ART) – młody ilustrator i projektant z Kostaryki, ale także David Sossella – dyrektor kreatywny w największym włoskim studiu animacji oraz ilustrator z ogromnym dorobkiem, którego profil na Behance należy do najczęściej odwiedzanych w portalu. W tym gronie znalazło się też miejsce dla dwóch Polaków: Konrada Kirpluka – cenionego projektanta grafiki wektorowej, a także Tomasza Guza – projektanta-samouka ze Śląska, miłośnika street artu i web designu.

Luxoft FreeTee4IT

Źródło: Luxoft

Tagi : , , , ,

1 Responses

Dodaj komentarz