TSL

Dodano 28 października 2015 Do Aktualności

Przyjazny pracodawca

Po raz pierwszy w Polsce zostaną przyznane wyróżnienia Przyjazny Pracodawca TSL. Pod tym trzyliterowym skrótem kryją się oczywiście: transport, spedycja i logistyka. Nagrodzone zostaną te firmy z branży, który w wyjątkowy sposób dbają o swoich pracowników.

Nie jest tajemnicą, że obecnie w każdej branży działania employer brandingowe stają się coraz ważniejsze. Dlaczego? Przyczyna jest prosta – kapitał ludzki jest na wagę złota. Znalezienie świetnego pracownika to najlepsza inwestycja w firmę. Najlepsze talenty mają tego świadomość, co pozwala im cenić swoje umiejętności i doświadczenie jeszcze bardziej. Co za tym idzie, nie można już przyciągnąć pracownika do firmy tylko wykorzystując wizję wyższej płacy. Trzeba mieć na rynku reputację dobrego pracodawcy.

Przyjaznych pracodawców, zajmujących się transportem, spedycją i logistyką, poznamy 5. listopada. Pomysłodawcami plebiscytu są Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland i redakcja portalu pracujwlogistyce.pl. Wśród osób wybierających najlepszych znaleźli się przedstawiciele środowisk uniwersyteckich, m.in. z Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.  Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez kapitułę plebiscytu, na podstawie punktowej oceny nadesłanych ankiet. Ta zawierała pytania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie polityki personalnej: rozwoju kadr, wynagrodzenia i motywacji oraz zarządzania kadrami.
– To pierwszy tego typu plebiscyt w branży TSL i z pewnością wyróżni zwycięzców na tle rynku. Nie będziemy też tworzyć listy pozycjonującej firm, które wzięły udział w plebiscycie. Ogłosimy tylko liderów, którym wręczymy nagrody. Pozostali będą mogli porównać się na tle rynku. Otrzymają bowiem zestawienie ogólne wyników wszystkich ankiet (…). – mówi Beata Trochymiak, wydawca portalu pracujwlogistyce.pl.

Oprócz rozdania nagród, zwieńczeniem plebicytu będzie także otwarte seminarium, poświęcone tematyce wynagrodzeń w branży TSL. Eksperci poruszą nie tylko tematy wynagrodzeń, ale także tworzenia pozapłacowych systemów motywacyjnych czy outsourcingu usług HR.

Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem: www.trans-poland.pl/plebiscyt-tsl.

Tagi : , ,

Dodaj komentarz