różnorodność

Dodano 9 Sierpień 2017 Do Aktualności, Wyróżnione

Nabór zgłoszeń do przeglądu „Praktycy o Różnorodności”

Do 6 września potrwa przyjmowanie zgłoszeń do przeglądu „Praktycy o Różnorodności” – serii prezentacji najciekawszych praktyk dotyczących różnorodności. Prezentacje zostaną przeprowadzone dynamiczną metodą PechaKucha i będą towarzyszyć IV Kongresowi Różnorodności, który odbędzie się w październiku br.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów wszystkie firmy i organizacje pozarządowe, które wdrożyły ciekawe praktyki z obszaru zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Celem przeglądu, w ramach którego zostanie zaprezentowana najlepsza piątka z nich, jest promowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu diversity i popularyzacja najlepszych praktyk z tego obszaru. Przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, opowiedzieć o towarzyszących im wyzwaniach, a także pochwalić się efektami swoich działań.

– Zachęceni dobrym odbiorem zeszłorocznego przeglądu i niezwykle wysokim poziomem przedstawianych praktyk, postanowiliśmy uczynić go stałym elementem Kongresu Różnorodności. Widzimy w nim doskonałe uzupełnienie części dyskusyjnej wydarzenia, bo pokazujemy tu praktyczny wymiar zarządzania różnorodnością. Jako organizator Kongresu Różnorodności, a jednocześnie firma, która na co dzień sama mierzy się z różnymi praktycznymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem różnorodnością, doskonale rozumiemy potrzebę wymiany doświadczeń  w tym zakresie mówi Dorota Strosznajder, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, Henkel Polska.

Zgłoszenia można przesyłać do 6 września 2017 r. za pośrednictwem strony internetowej be.navigator.pl. Praktyki oceni jury, w którym zasiądą prof. Janina Filek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Agnieszka Dejna, z Browaru Spółdzielczego (to laureat ubiegłorocznej edycji) oraz Paweł Niziński, CEO BETTER., Partner GOODBRAND CEE. Poza prezentacją w trakcie Przeglądu, wybrane praktyki zostaną także opisane w blogosferze BE.NAVIGATOR, w cyklu tematycznym dedykowanym różnorodności.

Interesująco zapowiada się także cały Kongres Różnorodności. Tegoroczna, czwarta już jego edycja, będzie poświęcona otwartości i tolerancji w organizacjach i społecznościach, a także związanej z tym odpowiedzialności  podmiotów biznesowych, pozarządowych i publicznych. Uprawomocnienie (ang. empowerment) kobiet i równość szans, wielokulturowość miast czy dyskurs w mediach społecznościowych – to tylko kilka z planowanych wątków. Kongres organizowany jest z inicjatywy firmy Henkel Polska oraz platformy BE.NAVIGATOR.

Tagi : , , , , ,