FORTE_Program FORMY_Remont szatni kluby Żubr_Hajnówka

Dodano 26 października 2018 Do Aktualności

Pracownicy FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. po raz trzeci dla lokalnej społeczności

Zakończyła się III edycja programu wolontariatu pracowniczego „FORMY – FABRYKA INICJATYW”. W Suwałkach, Białymstoku, Hajnówce i Ostrowi Mazowieckiej na rzecz lokalnych społeczności zrealizowano 12 projektów, przy wsparciu finansowym firmy w wysokości 80 tys. zł. Najwięcej z nich miało na celu zapewnienie dzieciom oraz młodzieży lepszych warunków do nauki i rozwijania zainteresowań.

Już po raz trzeci pracownicy FORTE mieli możliwość wcielenia w życie swoich pomysłów na działania skierowane do lokalnych społeczności, w których pracują i mieszkają. Umożliwia im to funkcjonujący od 2016 roku program „FORMY – FABRYKA INICJATYW”. Zgodnie z jego założeniami każdy pracownik firmy może ubiegać się o otrzymanie wsparcia finansowego lub pozafinansowego na realizację własnego projektu skierowanego do lokalnych środowisk. W ostatniej edycji programu zrealizowanych zostało 12 projektów. Znakomitą większość stanowiły inicjatywy skupiające się na zapewnieniu młodzieży lepszych warunków do nauki i rozwijania zainteresowań i pasji.

– Jedną z podstaw Polityki dobroczynności naszej firmy jest wspieranie lokalnych społeczności. FORMY to jeden z projektów skierowanych do okolicznych mieszkańców. Nasi pracownicy znają potrzeby sąsiadów, dzielą się tą wiedzą z nami i dzięki temu FORTE może pomagać. Wolontariat pracowniczy rozwija, integruje, uczy wrażliwości na innych oraz współpracy. FORMY to dowód na to, że pracownicy FORTE przy odrobinie zaangażowania  mogą liczyć na wsparcie firmy w realizacji ważnych projektów, współtworzących lokalną wspólnotę. – mówi Bogumiła Kaja, dyrektor Biura Personalnego FABRYK MEBLI ”FORTE” S.A.

W dwóch poprzednich edycjach programu „FORMY – FABRYKA INICJATYW” zrealizowano łącznie 35 projektów, na które FORTE przeznaczyło 212 tys. zł.  Objęły one m.in. rewitalizację wybranych pomieszczeń szkolnych i przedszkolnych, placów zabaw, skwerów, bibliotek, a także wytyczenie i oznakowanie trasy do narciarstwa biegowego czy stworzenie mapy Płociczna i okolic. 23 października br. wystartowała czwarta edycja programu.

Tagi : , , , , , ,