IMG_20200220_174720.399

Dodano 21 lutego 2020 Do Aktualności, Badania i raporty

Pracodawca roku 2019. Znamy wyniki!

Organizacja AIESEC ogłosiła wyniki badania „Pracodawca Roku 2019”, podczas uroczystej gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Zmiany zaszły w pierwszej trójce, a pozycję lidera utraciła firma Google.

W pierwszej dziesiątce badania najbardziej pożądanych pracodawców znalazły się:
1. EY
2. Google
3. Deloitte
4. PwC
5. Lidl
6. ABB
7. KPMG
8. McDonald’s
9. PZU
10. IKEA

Respondenci badania to studenci III roku studiów licencjackich, a także IV i V roku studiów magisterskich kierunków ekonomiczno-biznesowych. Każdy student biorący udział w badaniu mógł wybrać maksymalnie trzy firmy zasługujące na miano Pracodawcy Roku 2019 przyporządkowując im trzy kolejne miejsca. W trakcie analizy wyników każdej firmie wskazanej na 1 miejscu przypisano 3 punkty, firmie wskazanej na drugim miejscu przypisano 2 punkty, a firmie wskazanej na trzecim miejscu przypisano 1 punkt. W przypadku pozycji ex aequo uwzględniono liczbę zgłoszeń danego pracodawcy na pierwszym miejscu w celu zróżnicowania wyników. Uszeregowanie wszystkich punktów zebranych przez każdą firmę w kolejności od liczby największej do najmniejszej pozwoliło na stworzenie rankingu firm od pozycji nr 1 (zwycięzcy) do pozycji nr 50.

Badanie Pracodawca Roku® jest niezależnym badaniem ankietowym przeprowadzanym przez AIESEC Polska od prawie 30 lat.

Celem badania jest analiza perspektyw środowiska studenckiego na rynek pracy. Staramy się poznać opinie i oczekiwania wobec pracy zawodowej tej grupy. Nasza organizacja, jako globalny głos młodych ludzi, pragnie przybliżyć wyniki badań potencjalnym pracodawcom, pełniąc rolę łącznika pomiędzy studentami a światem biznesu.

Studenci, wypełniając ankietę wyróżniają firmę, która w ich ocenie jest najlepszym pracodawcą na polskim rynku. Odpowiadają również na pytania dotyczące ich oczekiwań, preferencji, obaw wobec przyszłej pracy. Wyniki badania dostarczają cennych informacji firmom na temat potencjalnych pracowników. Unikalną cechą projektu jest niezależność. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie ankiety nie są powiązane z żadną firmą, natomiast ankietowani studenci nie otrzymują od nas sugestii instytucji, które mogliby umieścić jako ich propozycję najlepszego pracodawcy.

Pełen raport z badania dostępny jest tutaj.

Tagi : , ,