IMG_20190426_165816.008

Dodano 26 kwietnia 2019 Do Badania i raporty, Wyróżnione

„Pracodawca Roku 2018” – dla kogo chcą pracować studenci?

AIESEC Polska ogłosił dziś wyniki badania „Pracodawca Roku 2018” podczas uroczystej gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. W pierwszej trójce, podobnie jak w ubiegłych latach, znalazły się: Google, Deloitte i EY.

W TOP10 najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce znalazły się:

  1. Google
  2. EY
  3. Deloitte
  4. PwC
  5. Jerónimo Martins
  6. McDonald’s
  7. Lidl
  8. Ikea
  9. ABB
  10. State Street

„Młode osoby chcą zdobywać doświadczenie jak najszybciej” – komentuje Agata Bednarek, Head of Public Relations AIESEC Polska. – „Już niemal połowa studentów ma za sobie pierwszą pracę zawodową. Jednocześnie nie czują się gotowi do wejścia na rynek pracy, dlatego coraz chętniej biorą udział w programach praktyk i staży, nawet od pierwszego roku studiów. To właśnie punkt, w którym środowisko akademickie zaczyna mieć dużo wspólnego z biznesowym. Razem możemy budować rynek pracy, w którym zarówno młodzi ludzie, jak i firmy mogą rozwijać się w zrównoważony sposób i wzajemnie korzystać ze swojego potencjału.”

„Pracodawca Roku 2018” to 27. edycja badania sprawdzającego oczekiwania, obawy i opinie studentów kierunków ekonomiczno-biznesowych o rynku pracy w Polsce. Wzięło w nim udział 3 tys. studentów z ponad 30 polskich uczelni w 13 ośrodkach akademickich.

Tagi : , , , , , , , , , ,