shutterstock_130859543_prev

Dodano 3 października 2019 Do Aktualności

Poznaliśmy laureatów konkursu PARP „Pracodawca Jutra”

Znamy laureatów V edycji konkursu PARP „Pracodawca Jutra”. W Toruniu odbyła się uroczysta gala, na której wręczono 9 nagród oraz 12 wyróżnień. Najwięcej firm zgłosiło się z branży IT, motoryzacji, turystyki oraz finansów.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono prawie 60 inicjatyw na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego w firmach. Pracodawcy ubiegający się o nagrodę w konkursie, musieli wykazać, że podejmowane przez nich działania mają charakter kompleksowy, zostały przygotowane w sposób przemyślany, zaś udział w nich, faktycznie przyczynia się do zwiększenia wiedzy lub umiejętności pracowników. Zgłoszenia konkursowe zostały ocenione przez 13-osobową kapitułę, której przewodniczył wiceprezes PARP, Adam Banaszak.

Z naszej ostatniej edycji raportu „Bilans Kapitału Ludzkiego” wynika, że znakomita większość firm dostrzega potencjał i znaczenie czynnika ludzkiego w organizacjach. Aż 89 proc. średnich i 92 proc. dużych firm inwestuje w rozwój wiedzy i umiejętności pracowników. Ale wciąż jest 10 proc. firm biernych w tym obszarze. Mam nadzieję, że wyniki naszego konkursu będą dla nich inspiracją do działań – tłumaczył wiceszef PARP, Adam Banaszak.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: mikro- i małe przedsiębiorstwa, średnie przedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa.

Nagrodzeni w kategorii mikro- i małe przedsiębiorstwa

I miejsce
InPhoTech Sp. z o.o.

II miejsce
Biuro Rachunkowe Biurex Sp. z o.o.

III miejsce
P.P.H.U. CAD-PRODUCTION Rosiak Brygida

Nagrodzeni w kategorii średnie przedsiębiorstwa

I miejsce
Centrum Elektryczne ANIA Boguccy Sp. z o.o.

II miejsce
Hotel Jan III Sobieski Sp. z o.o.

III miejsce
SOLWIT S.A.

Nagrodzeni w kategorii duże przedsiębiorstwa

I miejsce
UBS Business Solutions Poland Sp. z o.o. – firma od początku działalności w Polsce prowadzi działania edukacyjne kierowane do różnych grup: osób wykluczonych z rynku pracy, młodzieży i dzieci, studentów. Do konkursu firma zgłosiła autorski projekt UBSxCampus. Firma oferuje liczne wykłady oraz warsztaty prowadzone przez pracowników UBS, w tym regularne zajęcia dla studentów. Firma wspierała również studentów w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego.

II miejsce
LS Airport Services S.A. – w ramach działalności firmy powołano Ogólnopolskie Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych, które dało początek projektowi edukacyjnemu o nazwie LS ACADEMY. Firma działa w obszarze obsługi naziemnej na rzecz linii lotniczych oraz portów lotniczych. Program podzielono na części dedykowane pracownikom, współpracy ze szkołami oraz gronu pedagogicznemu.

III miejsce
ERBUD S.A. – firma prowadzi działalność ogólnopolską. Jej działanie polega na wspieraniu podopiecznych domów dziecka, którzy opuszczają placówki i rozpoczynają samodzielne życie. Działanie realizowane jest za pośrednictwem powołanej przez spółkę fundacji. Spółka zaangażowała się w realizację projektu partnerskiego, który ma na celu przygotowanie podstaw programowych dla szkół branżowych.

Wyróżnieni przez środowisko branżowe

W ramach konkursu „Pracodawca Jutra” przyznano również wyróżnienia Sektorowych Rad ds. Kompetencji:

w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności):

 • Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.,
 • Volkswagen Poznań Sp. z o.o.,
 • MAN Bus Sp. z o.o.,

w sektorze informatyki:

 • Craftware Sp. z o.o.,
 • Intel Technology Poland Sp. z o.o.,
 • Perceptus Sp. z o.o.,

w sektorze budownictwa:

 • Atlas Sp. z o.o.,
 • Multiserwis Sp. z o.o.,

w sektorze finansów:

 • Credit Suisse (Poland) Sp. z o.o.,

w sektorze turystyki:

 • Rainbow Tours S.A.,
 • Przedsiębiorstwo Organizacji Turystyki Rekreacji i Sportu Sp. z o. o.,
 • Hotel Warszawa Sp. z o.o.

Patronat nad programem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Minister Edukacji Naukowej.

Więcej informacji: www.parp.gov.pl/pracodawca-jutra.

Tagi : , ,