ABB_dzień otwarty dla kobiet

Dodano 24 listopada 2016 Do Aktualności

Piękna płeć, piękny umysł

Trzydzieści studentek kierunków inżynierskich spotkało się w krakowskim Centrum Badawczym ABB przy okazji 4. edycji Dnia Otwartego dla Kobiet Inżynierów.

Impreza odbyła się z inicjatywy żeńskiej części załogi krakowskiego Centrum Badawczego ABB. – Jako kobiety stanowimy mniejszość w naszej firmie. Podobnie było również na studiach, które kończyłyśmy. Organizując to wydarzenie chciałyśmy pokazać studentkom kierunków technicznych i inżynierskich, że po studiach kobiety też mogą i powinny realizować się w roli naukowca, jeśli tylko mają takie aspiracje. Trzeba tylko świadomie pokierować swoją karierą. To nie jest łatwe zadanie, więc poczułyśmy, że dziewczynom przyda się inspiracja i motywacja. Wrażenia po pierwszej edycji były tak pozytywne, że postanowiłyśmy kontynuować projekt – mówi Julita Król z Centrum Badawczego ABB, organizatorka wydarzenia.

ABB_dzień otwarty dla kobiet_1

W tym roku pierwszy raz do współpracy zostały zaproszone ekspertki „z zewnątrz”. Imprezę wsparła i objęła patronatem Fundacja „Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki”. Podczas dnia otwartego nie zabrakło również prezentacji z poradami dotyczącymi budowania kariery i pracy w firmie technologicznej. Pojawił się również mocny wątek inżynierski. Studentki zwiedziły bowiem laboratoria naukowe (m.in. robotyki, nowoczesnych technologii oraz z obszaru elektroniki) i uczestniczyły w ćwiczeniach z różnych dziedzin, w których specjalizuje się Centrum. Organizatorki zapowiadają, że będą pracowały nad kolejną edycją wydarzenia: – Co roku zbieramy opinie od uczestniczek. To właśnie one utwierdzają nas w przekonaniu, że warto pracować nad tym projektem dalej, i jak bardzo jest on potrzebny – podsumowała Renata Porębska z Centrum Badawczego ABB.

Źródło: materiały prasowe ABB

Tagi : , , , , , ,