Paragona

Dodano 22 maja 2019 Do Aktualności

Paragona otwiera europejski kampus szkoleniowy dla lekarzy

Paragona, firma zajmująca się rozwiązaniami kadrowymi w obszarze medycyny w Europie, 22 maja otworzyła nowoczesny kampus w Piasecznie pod Warszawą. Jego celem jest umożliwienie jeszcze większej liczbie specjalistów z krajów Unii Europejskiej przygotowania się do rozpoczęcia pracy w zagranicznych placówkach medycznych.

Odpowiedź na potrzeby rynku pracy w obszarze medycyny w Europie

Nowy kampus Paragony, na którym lekarze z całej Europy spędzać będą od kilku tygodni do kilku miesięcy, składa się z części szkoleniowej, mieszkalnej i rekreacyjnej. Ma on pomóc w zapewnieniu lekarzom komfortowych warunków nauki i przeszkoleniu większych grup, jako że zapotrzebowanie na lekarzy różnych profesji na poszczególnych rynkach jest coraz wyższe.

Niedobory kadrowe w sektorze medycznym w krajach skandynawskich, Francji czy Wielkiej Brytanii sprawiają, że działające w nich przychodnie oraz szpitale coraz chętniej rekrutują do pracy zagranicznych lekarzy. Wielu specjalistów rozważających kontynuację kariery w innym kraju obawia się jednak pracy w języku obcym oraz różnic pomiędzy procedurami medycznymi. Szkolenia odbywające się na kampusie Paragony, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, mają pomóc w przezwyciężeniu tych barier.

Kampus to miejsce, w którym odbywają się kompleksowe szkolenia dla lekarzy z Unii Europejskiej. Obejmują one intensywne doskonalenie języka obcego, poznanie procedur związanych z prowadzeniem leczenia pacjenta za granicą, a także funkcjonowania służby zdrowia w kraju, do którego się udają. Program cieszy się największym zainteresowaniem wśród specjalistów z Hiszpanii, Litwy, Chorwacji, Włoch, Rumunii, Bułgarii i Polski.

Pomimo formalnego uznania przez wszystkie kraje Europy dyplomów medycznych i większości specjalizacji, kraje Unii Europejskiej stawiają formalne przeszkody, w tym np. wymogi związane z bardzo wysoką znajomością języka kraju docelowego – mówi Kinga Łozińska, Dyrektor Generalna Paragony. – Dla wielu lekarzy są to bariery nie do pokonania. Nasze doświadczenie pokazuje jednak, że dzięki kombinacji nauki online z kursami stacjonarnymi są oni w stanie dokonać szybkich postępów, a nauka w internacie, w sumie prastara forma nauczania, przynosi najlepsze efekty.

Rekrutacja do National Health Service

Paragona jest jedyną firmą oferującą szkolenia stacjonarne również dla specjalistów, którzy zdecydowali się rozwijać swoją karierę w Wielkiej Brytanii. Wiąże się to z obecną realizacją kilkuletniego, największego do tej pory projektu dla National Health Service, czyli brytyjskiej służby zdrowia. Do pracy w tamtejszych placówkach medycznych ma zostać zrekrutowanych kilka tysięcy lekarzy rodzinnych. Podczas oficjalnego otwarcia kampusu lekarze biorący udział w programie rekrutacyjnym Paragony mieli okazję porozmawiać ze swoimi przyszłymi pracodawcami z NHS, omówić szczegóły przeprowadzki do Wielkiej Brytanii i plan okresu adaptacyjnego.

Projekt podzielony jest na kilka etapów. Pilotażowa faza zakończyła się zrekrutowaniem 25 lekarzy rodzinnych do placówek zlokalizowanych w Lincolnshire. Obecnie Paragona skupia się na pozyskaniu kolejnych 100 lekarzy do przychodni w rejonie Central Midlands.

Przebywając w naszym kampusie, lekarze nie tylko uczą się języka – zauważa Kinga Łozińska. – Przede wszystkim mają możliwość porozmawiania z przyszłymi pracodawcami oraz poznania innych lekarzy, którzy zdecydowali się na rozwój kariery w zagranicznych ośrodkach. Takie podejście sprawia, że w momencie przeprowadzki i rozpoczęcia pracy specjaliście biorący udział w naszych projektach wyposażeni są we wszystkie narzędzia umożliwiające bezproblemowe wejście w zagraniczny system medyczny.

Dotychczas w ten sposób Paragona przeszkoliła ponad 1000 lekarzy specjalistów z Unii Europejskiej, którzy następnie rozpoczęli pracę w placówkach medycznych we Francji, Danii, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Tagi : , , ,