graffiti-2019721_1920

Dodano 18 marca 2019 Do Aktualności, Wyróżnione

Odwrócona rekrutacja – SmartRecruiters inauguruje nowy program CSR

Podczas pierwszego dnia konferencji Hiring Success, która odbyła się w dniach 26-27 lutego w San Francisco, CEO SmartRecruiters, Jerome Ternynck, ogłosił nowy program CSR firmy – odwróconą rekrutację (ang. reverse recruiting). Dzięki niemu rekruterzy pomogą „niezatrudnialnym” kandydatom.

Projekt ma wspierać realizację misji firmy, którą jest tworzenie pomostu pomiędzy kandydatami a pracodawcami. Wielu kandydatów z różnych powodów nie przechodzi jednak pomyślnie procesu rekrutacyjnego, jest pomijanych przez osoby rekrutujące. Chcąc pomóc takim osobom, SmartRecruiters proponuje odwrócenie ról w procesie.

Raz na kwartał w biurach SmartRecruiters na całym świecie rekruterzy i menedżerowie będą się spotykać z kandydatami, których… odrzucili w procesie rekrutacyjnym. W trakcie takich spotkań kandydaci, którzy nie przeszli pomyślnie procesu rekrutacyjnego firmy, otrzymają wskazówki i porady dotyczące tego, co powinni zrobić, aby kolejny proces rekrutacyjny, w którym będą uczestniczyć, zakończył się dla nich sukcesem.

Reverse recruiting jest inicjatywą otwartą i mogą do niej dołączyć klienci SmartRecuriters z całego świata. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: https://www.smartrecruiters.com/responsibility/.

Jeśli interesuje cię tematyka rekrutacji oraz pozyskiwania kandydatów, przyjrzyj się tematom kolejnych wydarzeń z cyklu Hiring Success, które odbędą się:

  • w Europie (jesień 2019) – podsumowanie zeszłorocznej edycji można znaleźć tutaj.
  • w USA (11-12 lutego 2020 r.) – podsumowanie tegorocznej konferencji można znaleźć tu.

Więcej informacji nt. wszystkich konferencji: https://www.smartrecruiters.com/hiring-success/.

Tagi : , , , , ,