KIDS&Co

Dodano 21 Wrzesień 2018 Do Aktualności

Nokia otworzyła we Wrocławiu pracownicze przedszkole i żłobek

Z początkiem września ruszyło dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym, przeznaczone w całości dla dzieci pracowników wrocławskiego oddziału Nokii. Obiekt został zaprojektowany w sposób umożliwiający przyjęcie 125 dzieci, w godzinach dostosowanych do czasu pracy ich rodziców.

Cały czas wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników, których sporą grupę stanowią młodzi rodzice, dlatego postanowiliśmy wykorzystać potencjał nowego budynku i stworzyć przedszkole oraz żłobek. Bardzo cieszy nas też fakt, że jesteśmy pierwszym pracodawcą w regionie, który podjął się realizacji tak dużej inwestycji – tłumaczy Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu.

Jedyne w województwie dolnośląskim przedszkole firmowe – dla pracowników Nokii – zostało zaprojektowane przez KIDS&Co., ogólnopolskiego operatora, specjalizującego się w otwieraniu i prowadzeniu nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli i żłobków.

Dwujęzyczny świat dzieci

W przedszkolu Nokii wprowadzono autorski program nauczania języka angielskiego, za pomocą którego maluchy nauczą się go „w mgnieniu oka“.

Dzieci, od samego początku, poznają otaczający je świat w dwóch językach, gdyż poza nauczycielem polskojęzycznym, towarzyszy im przez cały czas pobytu w przedszkolu również nauczyciel angielskojęzyczny. Język obcy służy naszym maluchom do porozumiewania się i jednocześnie jest narzędziem do poznawania świata. Dzieci uczone tą metodą osiągają do 11. roku życia dwujęzyczność niemal identyczną z poziomem kompetencji językowej native speakerów. Warunkiem jest rozpoczęcie nauki najpóźniej w wieku 4 lat. – wyjaśnia Karina Trafna, Prezes Zarządu KIDS&Co.

Żywienie makrobiotyczne

Wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci jest kluczem do ich zdrowia i późniejszego prawidłowego rozwoju, dlatego Nokia dużą staranność przywiązuje do ustalenia odpowiedniego menu.

Kierując się dobrem naszych dzieci postawiliśmy operatorowi wysokie wymagania w tym zakresie. Zależało nam, aby posiłki w przedszkolu były pełnowartościowe, pozbawione chemikaliów, dostosowane do pór roku, dlatego jednym z wymogów była dostawa smacznych dań wyłącznie od lokalnych dostawców specjalizujących się w żywieniu najmłodszych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że dzieci naszych pracowników mają zagwarantowane zdrowe posiłki pozbawione cukrów, gotowane na parze, oparte na dużej ilości warzyw, owoców, ryb i kasz – dopowiada Bartosz Ciepluch.

W nowo powstałym przedszkolu Nokii pomyślano również o małych alergikach, dla których zapewnione są posiłki dietetyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Nowa, kreatywna generacja

W placówce Nokii realizowany jest autorski program rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej. W trakcie codziennych zabaw z dziećmi, opiekunowie wspierają rozwój kompetencji miękkich, takich jak kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, rozwój samodzielnego myślenia, radzenia sobie z emocjami oraz efektywnego gospodarowania czasem.

Komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu

Przedszkole firmowe ma bardzo dużo zalet, a głównymi z nich są komfort oraz oszczędność czasu wynikająca z braku konieczności dodatkowego dojazdu. Rodzic pracujący w Nokii, który zdecydował się na posłanie swoich pociech do przyzakładowej placówki, może teraz zaoszczędzić sporo cennego czasu, zabierając „jednym kursem” swoje maluchy, wtedy, gdy sam udaje się do pracy. Takie bliskie sąsiedztwo miejsca pracy z przedszkolem jest szczególnym udogodnieniem dla wszystkich mam, które chcą szybko powrócić do pracy po urodzeniu potomka.

Tagi : , , ,