UNLEASH 2018 AMS_startup

Dodano 29 października 2018 Do Aktualności, Wyróżnione

MobieTrain zwycięża w konkursie start-upów podczas UNLEASH w Amsterdamie

Jednym z elementów konferencji UNLEASH, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Amsterdamie, był konkurs HR-owych start-upów. W rywalizacji o główną nagrodę wzięło udział czternaście młodych firm, w tym po raz pierwszy w historii europejskich edycji UNLEASH – jeden z Polski – Remote-how.

Ze względu na liczbę uczestników organizatorzy po raz pierwszy zdecydowali się zorganizować półfinały. Start-upy zostały podzielone na trzy grupy; najlepszy z każdej z nich otrzymywał przepustkę do wielkiego finału. W półfinałach każdy ze start-upów miał 3 minuty na zaprezentowanie swojego rozwiązania, dodatkowe 5 minut zostało przeznaczone na odpowiedzi na pytania od sędziów. Prezentacje były oceniane przez trójkę sędziów (inną w każdym półfinale) w skali od 1 do 5 w dwóch kategoriach: za jakość produktu i jakość prezentacji. Mogły więc zdobyć maksymalnie 30 punktów.

W pierwszym półfinale, pod nazwą Sandbox Battlefield, udział wzięły: Set my brainRemote-howPeople-AnalytixCareer Spark i Osaamisbotti. Z 29 punktami zwyciężył Career Spark.

W kolejnym półfinale (Talent Acquisition) rywalizowały: JobotiBruceCandidate.ID i XOR.ai. Stąd do finału trafił Candidate.ID.

Trzeci półfinał odbył się pod nazwą The Innovation Battlefield, a rywalizowały w nim:  SpencerSkill CupSparkus, MobieTrain i Sift. Tu najlepszy okazał się MobieTrain (26 punktów).

W wielkim finale, który rozpoczął 2. dzień konferencji i po raz pierwszy odbył się na głównej scenie, do zwycięzców półfinałów z dziką kartą przyznaną przez organizatorów dołączył Zapiens. W finale prezentacje oceniało aż 10-osobowe jury, podobnie jak w półfinałach w dwóch kategoriach (produkt z wagą 70% i jakość prezentacji z wagą 30%). Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły Candidate.ID i MobiTrain. Ostatecznie, mimo niższej oceny za produkt, zwycięzcą konkursu został MobiTrain, którego prezentacja została oceniona znacznie wyżej niż pitch Candidate.ID.

Zdjęcie: UNLEASH.

Tagi : , , , , , , , , , ,