UPS_Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu

Dodano 14 października 2016 Do Aktualności

Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu w UPS

Przez cały październik blisko 20 000 pracowników UPS na pięciu kontynentach będzie uczestniczyć w 14. edycji corocznego wydarzenia UPS – Międzynarodowego Miesiąca Wolontariatu. Pracownicy przeznaczą na ten cel 325 000 godzin wolontariatu w ramach ponad 300 wydarzeń w lokalnych społecznościach w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej, na Dalekim Wschodzie oraz na subkontynencie indyjskim, Bliskim Wschodzie i w Afryce (ISMEA).

Motywem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest wsparcie działań organizacji non profit i organizacji pozarządowych, które skupiają się na tworzeniu możliwości rozwoju dla kobiet i młodych dziewcząt. Motyw ten wpisuje się w dziesiątą rocznicę istnienia programu Women’s Leadership Development prowadzonego przez UPS. Program ten skupia liderów UPS z całego świata, którzy wspólnie realizują cele firmy, cele ich społeczności oraz własne cele zawodowe.

Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu jest organizowany przez Fundację UPS, która zarządza globalnymi programami obywatelskimi organizacji. Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu mobilizuje pracowników z poszczególnych regionów do angażowania się w inicjatywy i działania w zakresie wolontariatu na całym świecie. Dzięki intensyfikacji działań w zakresie wolontariatu w październiku pracownicy mogą wywrzeć realny wpływ na życie lokalnych społeczności.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Wolontariatu pracownicy UPS w Polsce zrealizują projekt z Fundacją Temida, która pomaga kobietom w kryzysie, ofiarom przemocy domowej i w trudnej sytuacji życiowej. Polski oddział firmy latem zorganizował zbiórkę żywności, kosmetyków i środków czystości dla kobiet i dzieci przebywających w ośrodkach Fundacji. W październiku w UPS odbywa się zbiórka ubrań na rzecz podopiecznych Fundacji – potrwa ona do końca miesiąca. W związku z Międzynarodowym Miesiącem Wolontariatu 15 października pracownicy UPS będą malować okna i kaloryfery w jednym z ośrodków Fundacji.

Tagi : , , , ,