McCafeBaristaCup_finaliści

Dodano 7 czerwca 2018 Do Aktualności

McDonald’s wyłonił najlepszych baristów wśród pracowników

Niezwykłe umiejętności pracy z kawą i ponadprzeciętne wyczucie smaku – takimi cechami musieli wykazać się pracownicy McDonald’s – uczestnicy konkursu McCafé Barista Cup 2017.

Druga już edycja McCafé Barista Cup rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i składała z pięciu etapów – eliminacji wewnętrznych, warsztatów oraz rozgrywek ćwierćfinałowych, półfinałowych i wielkiego finału. Na każdym z nich jury oceniało umiejętności pracy z kawą. Każdy etap przynosił też nowe zadania i sprawdzał inne umiejętności kawowych adeptów.

Najlepsi bariści wygrali m.in. cenne nagrody rzeczowe, a finałowa trójka wyjazd do palarni kawy w okolicach Amsterdamu, który odbył się w maju tego roku.

Projekt McDonald’s to nie tylko rywalizacja, ale także możliwość zdobycia nowej wiedzy. W ramach turnieju niemal 100 osób wyłonionych w eliminacjach wewnętrznych miało okazję wziąć udział w McCafé Barista Camps – obozach szkoleniowych, gdzie pod okiem 6 trenerów bariści uczestniczyli
w profesjonalnych sesjach tematycznych i szeregu szkoleń.

Zwyciężczynią tegorocznej edycji McCafé Barista Cup została Jolanta Wójtowicz, na co dzień pracująca w restauracji McDonald’s przy Galerii Olimp w Lublinie. Drugie miejsce zajął Michał Petrykowski z restauracji McDonald’s znajdującej się Warszawie przy ulicy Pułkowej, a na trzeciej pozycji uplasowała się Sylwia Wojdak z Restauracji McDonald’s w Legionowie.

McCafeBaristaCup_Amsterdam

Tagi : , , , ,