zimbardo

Dodano 22 maja 2018 Do Aktualności

Konferencja Leaders Island LiGHT

Czy możliwa jest firma bez szefa, jak przywrócić korporacji elastyczność start-upu i co jest nie tak z określeniem “zasoby ludzkie” – te i inne tematy poruszać będą uczestnicy IV konferencji Leaders Island LiGHT, która odbędzie się 23 maja w krakowskim muzeum Manggha. Mecenasem wydarzenia jest Motorola Solutions Polska, a jako gość specjalny pojawi się prof. Philip Zimbardo.

Praktyka czyni mistrza. Nie oznacza to jednak, że na zdobycie wprawy w przywództwie i zarządzaniu ludźmi trzeba poświęcić wiele lat i uczyć się na własnych błędach. Leaders Island – inicjatorzy konferencji LiGHT – organizują w najbliższą środę spotkanie, podczas którego młodzi menedżerowie u progu kariery będą mieli okazję spotkać światowej klasy mentorów, którzy od praktycznej strony opowiedzą o swojej inspirującej drodze, podzielą się doświadczeniem i wskażą techniki skutecznego przywództwa.

Jednodniowa konferencja LiGHT podzielona będzie na część wykładową i warsztatową, a całość dopełni spotkanie networkingowe. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać takich prelegentów jak: światowej sławy profesora psychologii Philipa Zimbardo, twórcę innowacyjnej metody zarządzania Speed Intuition Management Bjorna Lundena czy Johna Scherera – uważanego za autora najlepszej książki o biznesie, jaka kiedykolwiek została napisana. Swoim doświadczeniem podzielą się również były dowódca jednostki wojskowej GROM Wojciech Wereszko, dziennikarz, publicysta i założyciel dwóch fundacji dobroczynnych Szymon Hołownia, a także Szymon Myśliński, który pomaga dużym korporacjom uzyskać zwinność start-upu.

Na LiGHT nie zabraknie również silnej reprezentacji mecenasa konferencji: Motoroli Solutions Polska, firmy wyróżnionej tytułem najlepszego miejsca pracy 2018. Krystyna Pietrzykowska – prelegentka ubiegłorocznej edycji – w tym roku jest jednym z siedmiu ambasadorów LiGHT i będzie można spotkać się z nią w cztery oczy podczas spotkania mentoringowego. Katarzyna Reinfuss, dyrektor HR w Motorola Solutions Polska i Michał Płomiński, Dyrektor Działu Inżynierii Oprogramowania, poprowadzą jedną z sesji warsztatowych poświęconą zmianom i dobrym nawykom organizacyjnym. Planując zmianę musimy wziąć pod uwagę szereg czynników i docenić skomplikowanie systemu, jakim jest organizacja. Szczególnie należy pamiętać o poświęceniu uwagi ludzkim emocjom towarzyszącym zmianie. Ten wydawałoby się oczywisty element jest często marginalizowany lub w ogóle nieuwzględniany – mówi Katarzyna Reinfuss.
Konferencja Leaders Island LiGHT odbędzie się 23 maja w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Wykłady przeplatane warsztatami i częścią networkingową trwać będą od 9.30 do 17.30.

Tagi : , ,