RecFest - cover

Dodano 26 lipca 2019 Do Aktualności, Wyróżnione

Konferencja inna niż wszystkie – podsumowanie #RecFest19

Zapytani znienacka o skojarzenia nt. konferencji biznesowych, zwykle zaczniemy odpowiadać to samo – hotel (lub inna przestrzeń konferencyjna), przerwy (np. kawowe), wifi, biznesowy ubiór… To się zmienia, gdy trafiacie na RecFest. Konferencję, która rokrocznie odbywa się w Londynie na początku wakacji.

Czym jest RecFest? Najprościej powiedzieć, że RecFest to konferencja poświęcona rekrutacji, ale… konferencja inna niż wszystkie, bo to konferencja w stylu festiwalu muzycznego. Miejsce? Park nieopodal Canary Wharf – biznesowej dzielnic Londynu. Wifi? Oczywiście brak. Biznesowy ubiór? Nie na RecFest. Jeśli pogoda dopisuje, a tak było w tym roku, to japonki, krótkie spodenki i t-shirt w zupełności wystarczą. Ścieżki tematyczne? Tak, aż pięć, ale żeby całość nie była zbyt oczywista, to każda ze scen tematycznych znajduje się w namiocie (w większości w namiotach cyrkowych), a w każdym z namiotów znajduje się… bar (czynny od rana). Oficjalne przerwy? Brak. Jest tylko czas, aby zmienić scenę pomiędzy prezentacjami. Miejsce do networkingu? Oczywiście zapewnione – piknikowe ławy i snopki siana, na których można swobodnie usiąść pod chmurką. Liczba uczestników wydarzenia? 3000 tysiące… Czy w tak nieformalnych okolicznościach można zorganizować poważne wydarzenie biznesowe? Zdecydowanie tak!RecFest - event

Aż 5 scen tematycznych sprawiło, że absolutnie każdy zainteresowaną tematyką rekrutacji znalazł interesującą prezentację. Oczywiście, jak to w przypadku tak dużych wydarzeń, były momenty, w których trudno było się zdecydować, którą scenę wybrać. W trakcie całego dnia uczestniczyliśmy w kilkunastu różnych prezentacjach i bez cienia wątpliwości możemy wskazać dwie, które zrobiły na nas największe wrażenie. Pierwsza to British Army – ich sposób pracy nad strategią, świadomość własnych ograniczeń i tego, jak dużą grupę kandydatów muszą wykluczać już na starcie, zakres badań, które przeprowadzili i wreszcie wyniki, które osiągnęli, to coś, co dla każdego EB-owca powinno być doskonałą inspiracją. Druga natomiast to bardzo energetyczne (ale też i przejmujące) wystąpienie Torrina Ellisa poświęcone tematyce Diversity&Inclusion. D&I to coś, o czym w Polsce dopiero zaczynamy mówić poważniej, dlatego warto było tego wystąpienia wysłuchać. Wy również możecie to zrobić, bo zostało ono również udostępnione na YouTubie:

Na szczególną uwagę (poza samą formułą wydarzenia oraz ciekawą i zróżnicowaną merytoryką) z pewnością zasługują również dwa ciekawe elementy, na które zdecydowali się organizatorzy. Pierwszym jest obowiązkowa sesja Q&A dla wszystkich prelegentów. Brak czasu na pytania (i/lub odpowiedzi) po prezentacji, to dość typowa bolączka wielu wydarzeń. Na RecFest, po zakończeniu swojego wystąpienia, każdy z prelegentów udawał się do strefy AMA (Ask Me Anything), zlokalizowanej poza namiotem, w którym odbywała się prezentacja, aby odpowiedzieć na pytania i porozmawiać z uczestnikami. Drugą były indywidualnie programowane tokeny, które otrzymywało się na wejściu na teren konferencji. Dzięki nim nie trzeba było się wymieniać wizytówkami lub zapisywać danych nowo poznanych osób. Aby wymienić się kontaktami wystarczyło zetknąć dwa tokeny dzięki czemu następowała automatyczna wymiana danych, które po krótkiej chwili pojawiały się w konferencyjnej aplikacji zainstalowanej na smartfonach uczestników – niezwykle proste i użyteczne rozwiązanie.

Mimo, że RecFest to konferencja jednodniowa, to ze względu na rozbudowaną (i napiętą) agendę, liczbę ciekawych osób, z którymi można porozmawiać w mocno nieformalnej atmosferze, czy wreszcie liczbę wystawców – dostawców usług HR, których namioty rozsiane są po całym terenie konferencji, dostarcza wielu wrażeń. Jeśli tylko kiedyś będziecie mogli w nim uczestniczy, to zdecydowanie warto zrobić to choć jeden raz w życiu. Trzeba się jednak spieszyć – bilety na tegoroczną edycję… rozeszły się na kilka tygodni przed wydarzeniem, więc nie można czekać do ostatniej chwili. Informacje o przyszłorocznej edycji możecie śledzić na stronie konferencji: www.recfest.co.uk, a udostępnione materiały multimedialne obejrzeć na YouTube’owym kanale organizatora.

Tagi : , , ,