talent management in tech companies

Dodano 30 czerwca 2016 Do Aktualności, Wyróżnione

Jak zarządzać talentami w IT? Dowiecie się na AGH

Wraz z początkiem kolejnego roku akademickiego 2016/2017 ruszają nowe studia z zakresu zarządzania talentami i human resources na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Talent Management in Tech Companies. To odpowiedź na wyzwania z jakimi mierzą się osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie i zatrzymywanie w firmach specjalistów IT, o których na rynku pracy coraz trudniej.

„Tworząc studia podyplomowe Talent Management in Tech Companies na AGH w Krakowie, chcemy dzielić się wiedzą, edukować i pokazywać najlepsze praktyki w branży technologicznej, aby wykształcić kadrę specjalistów i managerów potrafiących kreować i wdrażać programy, narzędzia oraz systemy z obszaru talent management, dzięki którym firmy staną się organizacjami odpowiadającymi na współczesne oczekiwania pracowników tego sektora.” – mówi Justyna Pawlak-Mihułka, inicjator i opiekun merytoryczny studiów.

To pierwsze w Polsce studia podyplomowe poświęcone w całości rekrutacji i zarządzaniu talentami w branży technologicznej. Ich adresatami są specjaliści, którzy chcą świadomie tworzyć przyjazne środowisko pracy dla pracowników firm z obszaru hi-tech, IT, engineering i telecom.

Jak podkreślają organizatorzy, elementem wyróżniającym studia są liczne kursy prowadzone w formie warsztatów i konwersatoriów oraz kadra akademicka składająca się z praktyków obecnych w branży od lat. To menedżerowie oraz specjaliści zarówno z globalnych korporacji, jak i z lokalnych startupów. Słuchacze będą mieli okazję spotkać się między innymi z przedstawicielami Brainly, Motorola Solutions, Orange Polska, Luxoft Polska czy Alexander Mann Solutions.

„Studia pozwolą przybliżyć kulturę pracy w firmach IT, znane i ważne w branży postaci czy wydarzenia oraz język, którym posługują się pracownicy. Te informacje będą atrakcyjne dla humanistów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z sektorem IT oraz profesjonalistów, którzy pragną uzupełnić wiedzę czy posłuchać, jakie alternatywne rozwiązania stosują firmy konkurencyjne.” – przekonuje Aleksandra Grzybowska, HR Business Partner w Schibsted Tech Polska.

Program obejmuje trzy bloki tematyczne: Project & Organization Management, Talent Acquisition & Recruitment Management oraz HR & Talent Management, w ramach których uczestnicy będą mieli okazję pozyskać informacje z różnych dziedzin – od zwinnych metodyk zarządzania projektami i design thinking, przez analizę rynku, marketing rekrutacyjny czy programy adaptacji nowego pracownika, aż po budowanie zaangażowania oraz mechanizmy gamifikacyjne.

„Podczas zajęć opowiemy o tym, co nam pomaga w zrozumieniu biznesu IT, jakie efekty przynosi rozwój mocnych stron kandydatów i dlaczego praca z programistami przypomina obieranie cebuli.” – zachęca Monika Gorzelak, HR Business Partners w Objectivity Bespoke Software Specialists.

Rejestracja dla kandydatów niedawno ruszyła i jest dostępna na stronie internetowej kierunku, tam też można zapoznać się z sylwetkami wykładowców oraz szczegółowym programem zajęć. Nasz portal objął studia Talent Management in Tech Companies patronatem medialnym.

Tagi : , , ,