siła 1200x6283

Dodano 12 lipca 2019 Do Aktualności, Wyróżnione

IV edycja konkursu „Siła Przyciągania”

„Puls Biznesu” już po raz czwarty szuka firm, które wiedzą jak przyciągać i zatrzymywać talenty!

Konkurs „Siła Przyciągania” organizowany przez „Puls Biznesu”, przy wsparciu merytorycznym PwC oraz partnerów: Orange Polska i Lotte Wedel, ma na celu wyłonienie najciekawszych i najskuteczniejszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników. Już od trzech lat nagradzane są organizacje, które widzą potencjał w budowaniu swojego wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy, przykładają dużą wagę do właściwego wdrożenia nowo zatrudnionych osób oraz dbają o ich zaangażowanie i rozwój.

Do employer brandingu organizatorzy podchodzą kompleksowo i biorą pod lupę cały ten obszar. Dodatkowo co roku pojawia się inna kategoria, wybierana na podstawie obserwacji tego, co dzieje się na rynku i z jakimi wyzwaniami w danym okresie muszą szczególnie mierzyć się firmy. W tegorocznej edycji będzie to pozyskiwanie, wdrażanie i utrzymanie pracownika 50+.
Podobnie jak w zeszłym roku głos dostaną także milenialsi – specjalnie powołana kapituła przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i wybierze spośród nich swojego faworyta.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Każda firma, która chce się pochwalić swoimi praktykami z obszaru employer branding. Doceniani są nie tylko giganci rynku pracy, ale też mniejsze firmy i start-upy.
W obecnej sytuacji na polskim rynku pracy, kiedy notujemy rekordowo niskie bezrobocie, rosną płace i w wielu branżach otwarcie mówi się o rynku pracownika, szczególnie ważne są przemyślane i dobrze przeprowadzone działania wzmacniające markę dobrego pracodawcy. Bez nich firmy nie przyciągną nowych pracowników, a dotychczasowi zaczną odchodzić. Nagrodzone w konkursie „Siła przyciągania” przedsięwzięcia z zakresu employer brandingu mają stanowić najlepsze wzorami do naśladowania i być inspiracją dla innych.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i załączyć prezentację opisującą zgłaszaną inicjatywę, kampanię, program. Wytyczne do jej przygotowania znajdują się w zakładce „kategorie” na stronie konkursu.
Udział w konkursie jest bezpłatny, a nabór trwa do 30 września.
Zmagania najlepszych pracodawców zwieńczy gala, która odbędzie się pod koniec listopada w Warszawie.

Wszystkie szczegóły znajdują się tutaj.

Tagi : , , ,