GAPR

Dodano 10 października 2016 Do Aktualności

IBM Corporate Service Corps przedstawia rekomendacje dla trzech gliwickich organizacji pozarządowych

GAPR

IBM zakończył miesięczny program wolontariatu pracowniczego – Corporate Service Corps – w Gliwicach. Przez cztery tygodnie 15 pracowników koncernu pracowało nad przygotowaniem zbioru zaleceń i rekomendacji dla trzech gliwickich organizacji pozarządowych: Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju, Stowarzyszenia Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży oraz Polskiego Klubu Ekologicznego.

„Projekt Corporate Service Corps w Gliwicach odzwierciedla nasze zaangażowanie w działania z lokalnymi społecznościami. Angażujemy naszych pracowników do szukania rozwiązań najbardziej palących problemów społecznych, strategicznego rozwoju miast i organizacji,  szczególnie wspierając działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Wykorzystujemy tu te same najlepsze praktyki, które wdrażamy u naszych klientów, by wspierać innowacyjność w regionach z ogromnym potencjałem, jakim niewątpliwie jest Górny Śląsk” – mówi Aleš Bartůněk, Dyrektor Generalny IBM w Polsce i Krajach Bałtyckich.

W programie wolontariatu pracowniczego – IBM Corporate Service Corps – przedstawiciele koncernu między innymi z USA, Indii, Chin, Tajwanu, Egiptu, Japonii czy Brazylii  spotykali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Dwie z czterech grup IBM pracujących w Gliwicach współpracowały z Górnośląską Agencją Przedsiębiorczości i Rozwoju (GAPR), przygotowując rekomendacje dotyczące rozwoju lotniska sportowego „Aeroclub” oraz budowania platformy wymiany informacji i edukacji w nowo otwartym Centrum Edukacyjnym.

„Jesteśmy zadowoleni, że IBM wybrał Gliwice na realizację projektu wolontariatu pracowniczego. Zagadnienia, nad którymi pracowaliśmy są kluczowe dla rozwoju naszego miasta” – mówi Bogdan Traczyk, prezes GAPR. „Liczymy, że przedstawione przez ekspertów IBM rozwiązania znacząco przyczynią się do rozwoju naszej organizacji”- dodaje.

Kolejna grupa konsultantów IBM, współpracująca ze Stowarzyszeniem Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, koncentrowała się na zaleceniach, w jaki sposób poprawić współpracę pomiędzy lokalnymi organizacjami pozarządowymi, urzędem miasta i przedsiębiorcami, a także rekomendacje dotyczące utworzenia centrum kreatywnego w Gliwicach i lepszego zarządzania projektami.

Projekt realizowany z Polskim Klubem Ekologicznym, prowadzony przez czwartą grupę pracowników IBM, zakładał zaś zwiększenie rozpoznawalności organizacji w Gliwicach, rekrutację nowych wolontariuszy i sympatyków: „Jesteśmy pod wrażeniem liczby innowacyjnych projektów prowadzonych przez wszystkie organizacje, z którymi mieliśmy okazję współpracować. Cieszy nas fakt, że wszystkie koncentrują się na poprawie jakości życia mieszkańców” – mówi Mala Goveas, wolontariuszka z IBM. „W czasie naszej pracy spotkaliśmy wielu ekspertów, którzy swoje umiejętności i pasje przekładają na przygotowanie jak najlepszych projektów skierowanych do mieszkańców Gliwic” – dodaje.

IBM Corporate Service Corps w Gliwicach rozpoczął się 12 września i trwał 4 tygodnie. Spośród rekomendacji i dostosowanych do nich taktyk przedstawionych przez IBM, każda z organizacji pozarządowych może wybrać kluczowe punkty do dalszej realizacji.

Corporate Service Corps to program dla pracowników IBM, którzy chcą wykorzystać swój potencjał w działaniu na rzecz lokalnych społeczności. Wolontariusze z IBM są wysyłani do Afryki, Azji i Europy Wschodniej, by dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Pomagają miejscowym organizacjom i firmom odpowiedzieć na wyzwania związane z sytuacją na rynkach globalnych, ochroną środowiska czy dostępem do edukacji.

Źródło: materiały prasowe

Tagi : , , ,