Human-Capital-Economy-CEE-Congress

Dodano 28 Wrzesień 2015 Do Aktualności

Human Capital Economy CEE Congress już 7 i 8 października

7 i 8 października odbędzie się pierwsza edycja Human Capital Economy CEE Congress. Do Warszawy zjadą eksperci z całej Europy Środkowo-Wschodniej, by dyskutować o problemach gospodarki europejskiej i roli kapitału ludzkiego w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. To jedno z największych wydarzeń HR-owych i ekonomicznych w Polsce.

Human Capital Economy CEE Congress to nowy, ważny punkt na mapie wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Kongres stanowi platformę dialogu na temat kluczowych dla Europy wyzwań i okazja do wypracowania odpowiednich rozwiązań. Jak przekonują organizatorzy to wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy koncentruje się na wykorzystaniu kapitału ludzkiego.

– Gospodarka Polski, ale także całej Europy Środkowo-Wschodniej ma przed sobą wiele nowych wyzwań. Postępujące zmiany w zakresie zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstw, zmiany społeczne czy problemy demograficzne, to czynniki wymagające dyskusji i wypracowywania nowych rozwiązań, które pozwolą gospodarce dynamicznie działać i rozwijać się. Wierzymy, że znaczącą rolę dla rozwiązania tych problemów i możliwości wzmocnienia przewagi konkurencyjnej gospodarek, stanowi umiejętne wykorzystanie kapitału ludzkiego. Dlatego tym obszarom poświęcone będą główne dyskusje podczas kongresu – mówi Tomasz Misiak, Wiceprzewodniczący Rady Programowej Human Capital Economy CEE Congress.

W ramach Human Capital Economy CEE Congress odbędą się panele dyskusyjne, debaty oxfordzkie, a także prezentacje case-studies. W programie wydarzenia znalazły się tematy takie jak: Migracja jako wyzwanie zarządzania kapitałem ludzkim, Narodowe modele zarządzania jako szansa na międzynarodowy sukces, Edukacja i kariera ludzi młodych, Polityka ekonomicznej państw i przedsiębiorstw.

W projekt zaangażowały się kluczowe osobistości z niemal wszystkich sektorów polskiej i europejskiej gospodarki m.in.: prof. Jerzy Hausner, Pedro Pereira da Silva (Country Manager, Jeronimo Martins Polska), Grażyna Piotrowska-Oliwa (Prezes Zarządu, Virgin Mobile), Jarosław Sroka (Partner, CEED Institute), Adam Sawicki (Prezes Zarządu, T-Mobile Polska), Kinga Piecuch (Prezes Zarządu, SAP Polska), Tomasz Hanczarek (Prezes Zarządu, Work Service SA), i wielu innych ekspertów, polityków, liderów biznesu i praktyków zarządzania zasobami ludzkimi

Na czele Rady Programowej Human Capital Economy CEE Congress stanęli między innymi:

  • Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP,
  • Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej,
  • UW dr hab. Jacek Męcina, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej,
  • Grzegorz Hajdarowicz, Prezes Rady Nadzorczej, GREMI Media,
  • Tomasz Misiak, Prezydent Rady Nadzorczej, Work Service SA

Kongres odbędzie się 7 i 8 października w warszawskim hotelu Sheraton. Rozpoczęcie o godz. 9:00.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://hcecongress.pl/.

[materiały organizatorów]

Tagi : ,

Dodaj komentarz