FORTE_przedszkole Żółty Słonik w Suwałkach

Dodano 4 Wrzesień 2018 Do Aktualności

FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. wspiera pracowników z małymi dziećmi

3 września br. FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. otworzyły w Suwałkach dwujęzyczne przedszkole firmowe z oddziałem żłobkowym pod nazwą „Żółty Słonik”. To już druga taka placówka, mająca na celu wsparcie pracowników firmy z małymi dziećmi. 

„Łączenie pracy z życiem rodzinnym to duże wyzwanie, szczególnie dla pracowników mających małe dzieci. Przedszkole przyzakładowe jest komfortem, który rozwiązuje dylematy wielu rodziców, a koncepcja ta sprawdziła się bardzo dobrze już w Ostrowi Mazowieckiej. Jesteśmy dumni z naszych dwujęzycznych przedszkoli, które stanowią benefit pracowniczy na miarę wyzwań współczesnego rynku pracy. Mamy nadzieję, że także w Suwałkach „Żółty Słonik” stanie się miejscem lubianym i docenianym zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców” – powiedział Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu FABRYK MEBLI „FORTE” S.A.

Przedszkola firmowe to ważny element polityki wewnętrznej Grupy FORTE mającej na celu wspieranie pracowników, umożliwianie im rozwoju oraz zapewnianie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Ich powstanie pokazuje, że FORTE to firma przyjazna rodzinie, a także odzwierciedla cztery wartości FORTE, jakimi są współpraca, odpowiedzialność, rozwój i wrażliwość.

Przedszkola „Żółty Słonik” z oddziałami żłobkowymi odznaczają  się najwyższymi standardami. Zajęcia prowadzone są w systemie polsko-angielskim, na podstawie autorskiego programu edukacyjnego. W przedszkolu „Żółty słonik” duży nacisk kładziony jest na wszechstronny rozwój dziecka, uwzględniający równocześnie jego indywidualność. Program przewiduje szereg dodatkowych zajęć sportowych i tanecznych, a także tematyczne warsztaty oraz wycieczki.

Suwalskie przedszkole i żłobek powstały w nowoczesnym budynku o powierzchni 1 000 m2, w którym mieszczą się trzy sale żłobkowe i cztery przedszkolne. Na terenie przedszkola znajdują się dwa place zabaw, na których dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu. Cały projekt podporządkowany został zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa maluchom.

Tagi : , , , , ,