Otwarcie_centrum_logistycznego_Amazon_WRO2_dla_zwiedzających_03102015 (1)

Dodano 3 października 2015 Do Aktualności

Drugie Centrum Logistyczne Amazon otwarte dla zwiedzających

Już ponad 1500 osób mogło zobaczyć  co dzieje się na co dzień w  polskich oddziałach firmy AMAZON. Od kwietnia wszyscy zainteresowani mogą zwiedzać centrum logistyczne w Poznaniu, a od 3. października – także we Wrocławiu. Firma otwiera swoje drzwi dla wszystkich powyżej 6 roku życia. Spacer trwa około godzinę i odbywa się w grupach liczących nie więcej niż 30 osób. Do zarezerwowania czasu na taką podróż, zachęcają nie tylko pracownicy przedsiębiorstwa, ale też sami zwiedzający.

– Otworzyliśmy nasze centra dla zwiedzających, aby umożliwić dostęp wszystkim zainteresowanym, tak by na własne oczy przyjrzeli się działaniom naszej firmy, naszym nowoczesnym procesom logistycznym i warunkom pracy, które stworzyliśmy. Zachęcamy też do zwiedzania naszych centrów osoby zainteresowane pracą w Amazon. Wciąż prowadzimy rekrutacje na wiele stanowisk średniego i wyższego szczebla. Rozpoczęliśmy także przygotowania do rekrutacji na sezon świąteczny.” – mówi Kerry Person, Dyrektor Operacyjny Amazon w Polsce.

– Centrum logistyczne Amazon odwiedzam już nie pierwszy raz i za każdym razem jest to dla mnie naprawdę interesujące przeżyci nie tylko dlatego, że Amazon zalicza się do największych pracodawców z mojego regionu, lecz także dlatego, że na niesamowicie nowoczesne działania logistyczne można patrzeć godzinami. Ogromną zaletą Amazon jest fakt, że każdemu pracownikowi oferuje bezpłatny dowóz do pracy, co jest niezwykle istotne w przypadku regionów dotkniętych wysokim bezrobociem. ” – opisuje Joanna Bronowicka, Wicewojewoda Dolnośląski.

– Przed dzisiejszą wizytą słyszałem różne opinie na temat centrów logistycznych Amazon, Rzeczywistość, którą dzisiaj zobaczyłem jest bardzo optymistyczna. Czyste i bezpieczne środowisko pracy, najnowocześniejsze techniki i technologie logistyczne to z pewnością doskonałe warunki infrastrukturalne do pracy także dla inżynierów-absolwentów Politechniki Wrocławskiej– stwierdza dr inż. Tadeusz Lewandowski, Politechnika Wrocławska.

Działania Amazon w Polsce opierają się na sieci trzech centrów logistycznych, zajmujących w sumie powierzchnię niemal 300 000 metrów kwadratowych. Do chwili obecnej firma utworzyła ponad 3500 stałych miejsc pracy i nadal prowadzi rekrutację. Wszyscy stali pracownicy Amazon otrzymują konkurencyjne wynagrodzenie oraz benefity, takie jak:

  • Bezpłatny transport do pracy i z powrotem, z miejscowości oddalonych nawet o 100km
  • Gorące posiłki, które są serwowane w stołówce centrum logistycznego
  • Bezpłatną opiekę zdrowotną, przeznaczoną dla pracowników oraz członków ich rodzin
  • Ubezpieczenie na życie, które przysługuje wszystkim pracującym dla firmy Amazon
  • Program Postaw na Swój Rozwój, w ramach którego firma pokrywa do 95% kosztów kształcenia swoich pracowników. Mogą oni uczestniczyć w kursach i szkoleniach, umożliwiających zdobycie umiejętności zawodowych, certyfikatów lub ukończenie szkoły. Od września bieżącego roku już ponad 1500 z nich otrzymało taką możliwość. Każdy uczestnik może kontynuować udział w programie przez 4 lata. Przez ten czas Amazon przekazuje pracownikowi kwotę wynoszącą 26 000 złotych (6500 złotych rocznie), która jest przeznaczana na naukę oraz niezbędne podręczniki

Więcej informacji na temat centrów logistycznych Amazon w Polsce można znaleźć na stronie internetowej http://amazon-operations.pl/.

Źródło: Amazon

Tagi : , , , ,

Dodaj komentarz