masters

Dodano 13 Wrzesień 2019 Do Aktualności, Wyróżnione

“Don’t miss the future!”, czyli kolejna edycja Masters&Robots

Przy okazji kolejnej edycji konferencji Masters&Robots mieliśmy okazję porozmawiać z Jowitą Michalską  – prezesem Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych, współpracującej z Harvard Business School, Stanford University, MIT oraz wieloma niezależnymi prelegentami i wykładowcami z całego świata. Fundacja jest organizatorem konferencji Masters&Robots, podczas której w pierwszej edycji pojawiło się 35 wykładowców z 3 różnych kontynentów. Jak będzie tym razem? Jowita zdradziła nam kilka smaczków.


Podobno Masters&Robots to wydarzenie dla tych, którzy myślą przyszłościowo i w nadchodzącej dekadzie chcą uczynić swój biznes konkurencyjnym? Co wyróżnia wasze wydarzenie na tle innych poświęconych szeroko rozumianej technologii?

Masters&Robots powstało z inspiracji wydarzeniami organizowanymi przez naszą organizację matkę – Singularity University – w San Francisco. To niesamowite wydarzenie, które przyciąga ludzi z całego świata i dlatego zamarzyliśmy, żeby coś podobnego mogło się odbyć również w Polsce. Największą korzyścią płynącą z uczestnictwa w Masters&Robots jest możliwość spotkania kilkudziesięciu wybitnych ekspertów z całego świata, którzy zajmują się tematem technologii – zarówno akademików z najlepszych uczelni jak Stanford czy MIT, jak i praktyków zajmujących się transformacją cyfrową firm na całym świecie. Wszyscy stoimy przed obliczem zmian, jakie przyniesie ucyfrowienie świata; w Polsce musimy się zmieniać, ale musimy też skądś czerpać wzorce i móc skonfrontować z kimś bardziej doświadczonym swoje dotychczasowe działania. Do tego właśnie służy Masters&Robots. Udostępniamy przestrzeń do międzynarodowej dyskusji i wymiany doświadczeń w obszarze transformacji cyfrowej, wdrożeń sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, transformacji poszczególnych dziedzin nauki i biznesu.

Formuła waszej konferencji obejmuje m.in. panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty czy różne wydarzenia towarzyszące…

Masters&Robots to przede wszystkim wystąpienia wybitnych gości zagranicznych nastawione na przekazanie ich unikalnej wiedzy, prezentowanie przykładów wdrożeń i wyników najnowszych badań. W trakcie konferencji będzie też kilka paneli dyskusyjnych, gdzie eksperci polscy i zagraniczni będą mogli wymienić się wiedzą i skonfrontować swoje pomysły na rozwój technologiczny w różnych sektorach biznesu.

Jakie wydarzenia dodatkowe czekają na nas tym razem?

Tym razem Masters&Robots to naprawdę duża i globalna impreza. Zaczynamy już w weekend 5-6 października, gdzie programiści i startupowcy z Izraela, Ukrainy, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Polski będą uczestniczyć w hackathonie i pracować nad rozwiązaniem technologicznym, które pozwoli ograniczyć antysemityzm w internecie.

W poniedziałek, 7 października, przylatują z Doliny Krzemowej eksperci Singularity University zajmujący się startupami i organizujemy w Google Campusie wielki finał konkursu Global Impact Challenge. Zwycięzca pojedzie na 10-tygodniowy program akceleracyjny do Doliny Krzemowej, gdzie pod okiem mentorów z Singularity University i w towarzystwie zwycięzców z kilkudziesięciu krajów będzie rozwijał swój startup. Wejdzie on również do środowiska startupów wspieranych przez Sebastiana Kulczyka i pojedzie na spotkanie z mentorami i inwestorami do Google for Startups London oraz na konferencję Slash do Helsinek.

8-9 października to z kolei czas na solidną dawkę wiedzy i inspiracji podczas właściwej części Masters&Robots, w Multikino Złote Tarasy, gdzie 70 prelegentów na 2 scenach będzie dzielić się swoimi doświadczeniami w tematach technologicznych. Będzie dużo dyskusji o konkretnych przykładach wdrożeń z całego świata z fokusem na sztuczną inteligencję i analitykę danych.

Osoby z jakich firm poznamy podczas tej edycji?

To zestaw ludzi z najważniejszych ośrodków technologicznych na świecie: Dolina Krzemowa, najważniejsza uczelnia technologiczna MIT z Bostonu, z której będzie aż 30 profesorów i ekspertów, Chiny, Izrael, Londyn, Australia, Singapur. To właśnie z tych miejsc przyjadą do nas eksperci. Doświadczenie zdobywali w takich firmach jak: Google, Apple czy Amazon oraz Singularity University i w innych najważniejszych ośrodkach akademickich zajmujących się nowymi technologiami.

Konferencja Masters&Robots to również ogromna dawka merytoryki z obszaru nowoczesnego zarządzania biznesem. Kto tym razem podzieli się z uczestnikami dobrymi praktykami na tym polu?

Będzie David Hanson – twórca robota Sofia i jeden z pionierów rynku robotów na świecie, Mo Gawdad – współtwórca GoogleX, części Google, która zajmuje się najnowszymi i najbardziej tajnymi projektami, Dave Shephard – światowej sławy ekspert of fintech i agritech, specjalista od innovation labs, prof. Jacob Biamonte – najwybitniejszy specjalista od quantum computing, technologii, o której mówi się, że będzie kolejnym kamieniem milowym w rozwoju ludzkości. Leesa Soulodre z Singapuru opowie z kolei o tym, jak duże, tradycyjne firmy powinny się odnaleźć w cyfrowej rzeczywistości oraz przywiezie konkretne wskazówki i przykłady z Singapuru. Na drugiej scenie przez całe 2 dni będą dostępni profesorowie i eksperci z MIT, którzy omówią przykłady i wyniki badań dotyczące wdrażania sztucznej inteligencji i analityki danych w różnych krajach świata. Podczas prezentowania konkretnych projektów będzie można zaczerpnąć praktyczną inspirację do swojego biznesu.

Podczas poprzednich konferencji znalazło się również miejsce na „miękkie” aspekty prowadzenia biznesu. Czy tym razem również planujecie tego typu warsztaty lub wykłady?

Jak najbardziej! Porozmawiamy o przywództwie w cyfrowych czasach – co się zmieniło w roli lidera i jak się do tego przygotować. Będziemy mówić również o kulturze organizacji – jak ją tworzyć w sposób, by talenty chciały do nas przychodzić i u nas zostawać. Jest to kluczowy temat, bo dziś zarządzanie talentami i zachęcanie ich do współpracy dają nam coraz większą przewagę nad konkurencją. Pojawi się też temat empatii w kategorii zrozumienia aspektu ludzkiego w świecie nowych technologii, czyli tego, że technologia jest dla ludzkości, a nie ludzkość dla technologii, o czym czasami zapominamy. Będzie również kilka case studies dotyczących tego, jak zrozumienie aspektu ludzkiego pomogło firmom technologicznym osiągnąć sukces rynkowy po początkowej porażce.

Druga część wywiadu, w której rozmawiamy m.in. o wpływie technologii na najbliższą przyszłość, pojawi się już niebawem…

MastersRobots_1400-300-baner-linkedin-final2

Przypominamy, że konferencja Masters&Robots odbędzie się w dniach 7-10 października w Warszawie. Dla wszystkich naszych czytelników, którzy jeszcze nie mają biletu, przygotowaliśmy specjalną zniżkę! Kod Digital_Mindset_MJCC obniża cenę wszystkich biletów o 20%.

Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie tutaj: https://mastersandrobots.tech/

Tagi : , , ,