DHL Parcel

Dodano 22 listopada 2018 Do Aktualności

DHL Parcel szuka pracowników i stawia na różnorodność

U progu zbliżającego się szczytu paczkowego firma kurierska zachęca do aplikowania, pokazując ludzi, którzy ją tworzą. Nikt z nich nie jest anonimowy, każdy jest indywidualnością, ma swoje pasje i zainteresowania, a praca w DHL Parcel pozwala je realizować. Zespół rekrutacyjny firmy stawia na budowanie pozytywnych doświadczeń swoich kandydatów już na etapie pierwszego, potencjalnego kontaktu z przyszłym pracodawcą.

Koniec roku to najintensywniejszy czas w branży kurierskiej. Splot wielu czynników powoduje pojawianie się wtedy rekordowych ilości paczek. Dla firm kurierskich to okres sprawdzianu dla ich możliwości i rozwiązań, także jeśli chodzi o rekrutacje.

Okres tzw. szczytu paczkowego wpływa na zwiększenie zatrudnienia w tym czasie o około 15% w skali kraju. Z tego względu niezwykle ważne jest opracowanie przez Dział HR skutecznej i atrakcyjnej strategii pozyskania nowych pracowników. W DHL Parcel gorąco zachęcamy do aplikowania kobiety, tak by odczarować stereotyp, że branża kurierska to typowo męski świat. Płeć nie ma znaczenia i każdy ma takie same szanse, ważne, aby pracownik posiadał umiejętność budowania dobrych relacji, współpracy z zespołem i z Klientem. W DHL Parcel pracuje w tej chwili ponad 100 kurierek, które radzą sobie tak samo dobrze jak mężczyźni. Również większą część kadry zarządzającej w firmie stanowią kobiety, co jest dowodem różnorodności i daje możliwości ciekawych ścieżek kariery – mówi Tina Sobocińska, Dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji w DHL Parcel Polska.

Rekrutacje na szczyt paczkowy trwają już od początku września, tak by móc z wyprzedzeniem przygotować się do okresu zwiększonego zapotrzebowania na usługi kurierskie. Na potrzeby kampanii firma przygotowała spot video.

DHL Parcel_2Kliknij, aby obejrzeć

 

Tagi : , , , ,