UNLEASH America_główne

Dodano 21 maja 2019 Do Aktualności, Wyróżnione

Czy jesteśmy gotowi na pojutrze? Podsumowanie UNLEASH w Las Vegas.

W dniach 14-15 maja odbyła się druga tegoroczna edycja UNLEASH. Tradycyjnie już jej miejscem były Stany Zjednoczone, w tym roku konferencja gościła w Las Vegas.

Organizatorzy zadbali o kształt agendy, który zapewnił mocne otwarcie i zamknięcie konferencji. Podczas inauguracyjnego wystąpienia Peter Hinssen mówił o zmianach zachodzących w otaczającym nas świecie, gospodarce i demografii. Podkreślał, jak ważne jest przygotowanie organizacji na to, co wkrótce nastąpi, aby być liderem tych zmian, a nie organizacją, która w nowej rzeczywistości dopiero szuka na siebie pomysłu. To, co według Hinssena jest najważniejsze, to długoterminowe myślenie i przewidywanie, które dotyczy nie tego, co stanie się jutro, ale tego, z czym będziemy mieli do czynienia pojutrze. W UNLEASH mieliśmy już okazję uczestniczyć wielokrotnie i nie mamy wątpliwości – było to jedno z najlepszych wystąpień, jakie kiedykolwiek mieliśmy okazję usłyszeć.

Konferencję zakończył natomiast Edward Snowden, były pracownik CIA i NSA, który stoi za największym wyciekiem tajnych danych w historii USA. Ujawnił on system podsłuchów, który Stany Zjednoczone wykorzystywały do inwigilacji dużej części świata. Podczas wystąpienia, które odbywało się w formie telekonferencji (Snowden ma w USA status ściganego), poruszył temat bezpieczeństwa i ochrony danych w internecie. Po zakończeniu wystąpienia odpowiadał na pytania uczestników konferencji. Dotyczyły one m.in. RODO (uznał je za potrzebne i “krok w dobrym kierunku”) czy podmiotów, których najbardziej powinniśmy się obawiać ze względu na udostępniane mu dane (Snowden jednoznacznie wskazał tu Facebooka).

Tym, co bardzo mocno wybijało się w prezentacjach i rozmowach kuluarowych, jest świadomość amerykańskich HR-owców. Czuć, że okres zachłyśnięcia się technologiami mają już za sobą. Co prawda nadal podchodzą do nich entuzjastycznie, ale nie wybierają ich już ze względu na chwilową modę czy działania konkurencji, ale ze względu na użyteczność: zarówno dla samego HR-u, jak i pracowników czy kandydatów. Priorytetem jest dla nich dopasowanie rozwiązań (nie tylko technologicznych) do potrzeb i specyfiki własnej organizacji. Mają oni świadomość, że to, co sprawdziło się gdzie indziej, niekoniecznie zadziała u nich, bo każda organizacja jest wyjątkowa i odróżnia się kulturą organizacyjną.

UNLEASH America_Talent Alpha

Stałym elementem UNLEASH jest konkurs start-upów. W Las Vegas miał on dwie odsłony. Pierwszego dnia konferencji 5 pretendentów rywalizowało o przepustkę do konkursu głównego jednej z kolejnych edycji UNLEASH. Zwycięzcą eliminacji został polski start-up Talent Alpha, który w pokonanym polu zostawił takie start-upy jak: Retorio, Persona Labs, Predictive People i SOLVE. Przemysław Berendt z Talent Alpha potwierdził ze sceny, że bilet do finału wykorzysta jesienią w Paryżu. W głównym konkursie również wzięło udział 5 dostawców z branży HR Tech. Zwycięzcą tej rywalizacji został start-up Jane.ai (więcej o konkursie start-upów w Las Vegas można przeczytać tutaj).

Pełną fotorelację z konferencji można znaleźć na fanpage’u UNLEASH na Facebooku.

EmployerBranding.pl jest patronem medialnym UNLEASH. Kolejna tegoroczna edycja odbędzie się w Paryżu w dniach 22-23 października. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.unleashgroup.io.

Zdjęcia: UNLEASH

Tagi : , , , ,