MicrosoftTeams-image

Dodano 11 lutego 2022 Do Aktualności, Wyróżnione

Cyfrowa przyszłość HR-u. 4. edycja konferencji HRevolution

To już 4. edycja konferencji HRevolution – wyjątkowego spotkania łączącego globalną perspektywę z polskimi rozwiązaniami. Z tej okazji rozmawialiśmy z Jowitą Michalską – prezeską Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych, współpracującej z Harvard Business School, Stanford University, MIT oraz wieloma niezależnymi prelegentami i wykładowcami z całego świata. I chociaż konferencja odbędzie się dopiero 24 lutego, już teraz możemy zajrzeć za jej kulisy.

 „Rola HR jeszcze nigdy w historii nie była tak istotna” – podkreślasz w zapowiedzi 4. edycji konferencji HRevolution. Dlaczego akurat teraz?

To dziś najważniejsza funkcja w organizacji. Latami działy HR nie były odkryte przez świat biznesu. Obecnie jesteśmy w procesie cyfrowej zmiany i musimy przeprowadzić przez nią ludzi: zarówno tych, którzy wolno się adaptują, jak i talenty konieczne do pozyskania na rzecz organizacji przyszłości. Technologie zawsze można kupić, ale nic samo się nie wydarzy. Najważniejszymi rolami HR-u są w tym momencie: zrozumienie, w którą stronę zmierza transformacja, dbanie o ludzi, wyszukiwanie nowych talentów i trzymanie ręki na pulsie.

I właśnie tutaj HR spotyka się z employer brandingiem…

Dokładnie tak, chociaż na organizację patrzą z dwóch różnych stron. Employer branding tworzy wizerunek dobrego pracodawcy i wspiera firmę w procesach rekrutacyjnych, a HR organizuje wszystko „od kuchni”. Razem zależy im na utrzymaniu pozyskanych talentów, a ich grupa ciągle się rozszerza. Mam wrażenie, że organizacje kiedyś skupiały się głównie na rozwoju zarządów i dyrektorów, a teraz menadżerowie średniego szczebla również stają się z perspektywy organizacji kluczowi, bo to oni de facto zarządzają zachodzącą zmianą.

Spotykamy się z okazji 4. edycji konferencji HRevolution. Komu jest ona dedykowana?

Osobom, które z różnych stron i perspektyw patrzą na to, co się dzieje w HR-ze. Chcemy wesprzeć HR-owców w obszarze transformacji cyfrowej i pokazać konkretne przykłady transformacji HR ze świata, najważniejszych liderów zmian, omówić kluczowe wyzwania, a także wskazać możliwe problemy i podpowiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Pomaga nam w tym międzynarodowe grono ekspertów.

Jaki będzie najważniejszy temat konferencji?

Ludzie w cyfrowej rzeczywistości. Będziemy mówić o tym, jak budować kompetencje przyszłości w organizacji, a także o digitalizacji i automatyzacji narzędzi HR-owych. Mocną częścią HR-ów powinna być analityka. Organizacje coraz częściej podejmują decyzje w oparciu o szereg kluczowych danych, które są w stanie zgromadzić o swoim kliencie. Tak samo jest w HR-ze. Na podstawie analizy można na przykład zobaczyć, którzy pracownicy są skłonni do szybkiej zmiany pracy, co im dobrze idzie, o której godzinie są bardziej proaktywni… Nie trzeba już działać metodą prób i błędów, czy na podstawie danych deklaratywnych, które są w dużym stopniu ułomne.

 Które wystąpienia szczególnie polecasz?

Wiceprezes ds. globalnej technologii personalnej w Prosus Group i Naspers, Sola Osinoiki, będzie opowiadał o zarządzaniu talentami w cyfrowej rzeczywistości na podstawie doświadczenia firmy Naspers. Skupi się na tym, jak radzić sobie z problemem kurczącej się puli talentów w czasie „Wielkiej Rezygnacji”, który pojawił się razem z pandemią i spowodował zmianę myślenia pracowników. Zaczęli oni odchodzić z firm nie do konkurencji, która lepiej płaci, ale w poszukiwaniu nowych doświadczeń życiowych. Jest to multiwykład o ogromnym potencjale dla każdego HR-owca. Będzie z nami również Stewart Desson – prezes i założyciel Lumina Learning, bardzo znany psycholog biznesu. Opowie nam, jak praca zdalna wpływa na zachowania i relacje, o skutkach pandemii w życiu zawodowym i wyzwaniach związanych z zespołami zdalnymi oraz przyszłości pracy hybrydowej.

 

Przypominamy, że 4. edycja konferencji HRevolution odbędzie się 24 lutego w formie hybrydowej: online i w Warszawie. Dla wszystkich naszych czytelników, którzy jeszcze nie mają biletu, przygotowaliśmy specjalną zniżkę! Kod MJCC_HREVO_10 obniża cenę wszystkich biletów o 10%.

Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie tutaj: https://hrevolution.pl/

Tagi : , , , ,