Man in kilt

Dodano 28 lutego 2019 Do Aktualności, Wyróżnione

Candidate.ID zwycięzcą Recruiting Startup Award w San Francisco

Szkocki startup pokonał podczas konferencji Hiring Success konkurentów z całego świata.

Hiring Success to cykliczna konferencja organizowana przez SmartRecruiters – dostawcę kompleksowej platformy do pozyskiwania kandydatów. SmartRecruiters, które samo – i to jeszcze stosunkowo niedawno – było startupem, przy okazji każdego wydarzenia z cyklu Hiring Success (do konferencji w USA od zeszłej jesieni dołączyła również jej europejska edycja, pisaliśmy o niej tu: ….) organizuje konkurs dla nowych podmiotów dopiero wchodzących na rynek HR Tech. Do każdego konkursu zapraszanych jest pięć startupów. Podczas niedawno zakończonej konferencji w San Francisco były to:

  • Candidate.ID – rozwiązanie wspierające identyfikację kandydatów najbardziej zaangażowanych w relacje z marką (więcej: https://candidateid.com/)
  • Go Hire – platforma automatyzująca proces rekrutacji, umożliwiająca kontakt z kandydatami poprzez chatbota i SMS-y (więcej: https://gohire.com/)
  • Jobiak – rozwiązanie umożliwiające szybkie i efektywne publikowanie ogłoszeń na Google for Jobs (więcej: https://www.jobiak.ai/)
  • Van Hack – społeczność i platforma wspierająca rekrutację specjalistów IT, którzy rozważają relokację do innego kraju (więcej: https://www.vanhack.com/)
  • Vervoe – platforma do oceny kandydatów wspierana sztuczną inteligencją (więcej: https://vervoe.com)

Każdy ze startupów miał 180 sekund na zaprezentowanie rozwiązania, po czym następowała seria pytań. Jury, w składzie którego znaleźli się m.in. Karen Azulai (założycielka HR Tech Nation) oraz Steve Fogarty (Talent Acquisition Director Twittera), zdecydowało, że zwycięzcą konkursu zostało Candidate.ID.

Szkockie rozwiązanie nie po raz pierwszy zostało laureatem konkursu dla startupów z obszaru HR Tech. Podczas rywalizacji, która miała miejsce podczas UNLEASH w Amsterdamie, Candidate.ID wygrało półfinał w kategorii rekrutacja, a w wielkim finale zajęło ostatecznie drugie miejsce.

Tagi : , , , , ,