Tyskie Cup 2017_1

Dodano 19 października 2017 Do Aktualności

Być jak Robert Lewandowski – Tyskie Cup 2017 na Stadionie Narodowym

10 października odbyła się siódma edycja Tyskie Cup – turnieju piłki nożnej dla pracowników Kompanii Piwowarskiej. Była ona wyjątkowa nie tylko za sprawą ogromnej frekwencji, ale także lokalizacji – zawodników gościł bowiem najbardziej znany obiekt sportowy w Polsce. Zwycięzcy tradycyjnie zadedykowali swoją grę organizacjom pomocowym ze swoich regionów.

W tym roku PGE Narodowy po raz pierwszy był areną zmagań kompanijnych piłkarzy – wcześniej turniej odbywał się na mniejszych obiektach w różnych miastach, m.in. w Poznaniu i Tychach. To sprawiło, że wielu pracowników KP zapragnęło poczuć się jak Robert Lewandowski i zawalczyć o puchar na słynnej murawie. Nic dziwnego, że frekwencja była rekordowa. Do turnieju zgłosiło się 36 drużyn, czyli aż 360 osób z całej Polski – załogi browarów, centrów dystrybucji i magazynów, przedstawiciele handlowi oraz pracownicy biur. Najsilniej reprezentowana była Wielkopolska, w dalszej kolejności Tychy, Warszawa i Białystok. Wśród zawodników nie zabrakło pań, przy czym jedna drużyna była wyłącznie żeńska.

 – Początkowo ogarnęło nas lekkie przerażenie, jak dla tak dużej liczby drużyn sprawnie zorganizować turniej, ale przy wsparciu zarządu i dzięki współpracy działu HR, sprzedaży, marketingu, zakupów, finansów i dyrektorów browarów oraz Darka Chudziaka, który już po raz siódmy był „ojcem” turnieju, z sukcesem uzgodniliśmy wszystkie kwestie i byliśmy gotowi na ten wielki dzień – mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej.

Tyskie Cup 2017_2

Ostatnie sukcesy polskiej reprezentacji w piłce nożnej, a szczególnie zwycięstwo w meczu z Czarnogórą, wywalczone właśnie na Stadionie Narodowym i będące przepustką do mistrzostw świata, mocno zmotywowały sportowców z KP. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony na obiekcie, który był oprawą dla najważniejszych wydarzeń sportowych Polski i Europy ostatnich lat.

Zespoły rywalizowały ze sobą przez kilka godzin najpierw w systemie grupowym, później pucharowym, jednak w turnieju tak naprawdę nie było przegranych – nawet drużyny, które odpadały z gry, otrzymywały pamiątkowe puchary i dyplomy. Poza wynikiem liczyła się też atmosfera dobrej zabawy i możliwość pomocy innym. Każdy team mógł bowiem zadedykować swoją grę konkretnej organizacji społecznej, która w razie wygranej otrzymałaby darowiznę od Kompanii Piwowarskiej. W efekcie zaciętych zmagań na podium znalazły się: FC Dystrykt Warszawa (I miejsce), Żubry Magazyn Białystok (II miejsce) i Dystrykt Rzeszów (III miejsce), a ich zwycięstwa przełożą się na wsparcie finansowe dla organizacji pomagającym osobom niepełnosprawnym i bezdomnym zwierzętom. Wręczono także trofea dla najlepszego bramkarza i najskuteczniejszego strzelca.

– Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek będziemy mieć okazję zagrać na murawie, na której dwa dni wcześniej grała Reprezentacja Polski. Było to dla nas super przeżycie, być może jedyny raz w życiu – mówi Maciej Radwański, kapitan zwycięskiej drużyny. – Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych rywali, bo grali doskonale i postawili przed nami duże wyzwanie.

Możliwość gry na PGE Narodowym to nie jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów dla wszystkich uczestników Tyskie Cup. Każdy pracownik KP mógł wziąć udział w zwiedzaniu stadionu, podczas którego można było nie tylko obejrzeć wszystkie najważniejsze punkty obiektu, ale także zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla kibiców.

Tagi : , , ,