Kampania Zrozum.Poczuj.Działaj!_Webinar

Dodano 21 maja 2021 Do Aktualności, Badania i raporty, Wyróżnione

Bezpłatny webinar w ramach kampanii „Zrozum Poczuj. Działaj!”: zdrowie psychiczne w środowisku pracy.

Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Zrozum Poczuj. Działaj!”, Pracodawcy RP i Grupa ArteMis, zapraszają na bezpłatne webinarium, podczas którego zostaną omówione główne wnioski płynące z realizowanego w ramach kampanii badania, dotyczącego aspektu zdrowia psychicznego w środowisku pracy. Gośćmi spotkania będą psycholodzy oraz przedstawiciele Partnerów Głównych kampanii, PKN ORLEN i Provident Polska. Partnerem wydarzenia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Spotkanie odbędzie się 25 maja o godzinie 14:00 na platformie ClickMeeting. Udział jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Formularz rejestracyjny jest dostępny pod linkiem: https://bit.ly/3f3mcqF

Podczas spotkania zostaną omówione główne wnioski płynące z badania realizowanego w ramach kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!”. Miało ono na celu rozpoznanie problemów i potrzeb z zakresu zdrowia psychicznego, jakie występują w środowisku pracy. W anonimowych ankietach skierowanych do osób aktywnych zawodowo sprawdzono wiedzę oraz opinie pracowników i pracodawców, dotyczące tego tematu.

Poza psychologami, gośćmi spotkania będą również przedstawiciele Partnerów Głównych kampanii, PKN ORLEN oraz Provident Polska, z którymi zostaną poruszone tematy roli komunikacji na linii pracodawca-pracownik, planowania działań benefitowych i programów wsparcia, a także roli kształtowania otwartego i przyjaznego środowiska pracy w kontekście otwartości na tematy problemów emocjonalnych.

Więcej informacji o gościach spotkania można znaleźć pod adresem: https://www.zrozumpoczujdzialaj.pl/darmowy-webinar-zdrowie-psychiczne-w-srodowisku-pracy/

Po zakończeniu zapis webinarium będzie dostępny na stronie kampanii zrozumpoczujdzialaj.pl oraz w mediach społecznościowych.

“Zrozum. Poczuj. Działaj!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna, wspierająca zdrowie psychiczne i emocjonalne pracowników i pracodawców. Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości pracodawców i pracowników w kwestii zdrowia psychicznego.

Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego. Patronem działań jest Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk, Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii.

 

Tagi : , , , ,