photo-1534411830035-fdfa62a4613e

Dodano 29 listopada 2018 Do Aktualności

Bezpieczni pracodawcy z nagrodami

Już po raz 25. Państwowa Inspekcja Pracy przyznała nagrody Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej. Tytuł jest przyznawany pracodawcom, którzy zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, wzorowo przestrzegają prawa pracy i legalności zatrudnienia.

W kategorii zakładów pracy zatrudniających do 50 pracowników nagrody otrzymały firmy: Schraner Polska, Gospodarstwo rolne J.M. Tomczyk, Agroplast Marcin Łopąg. W kategorii zakładów pracy zatrudniających od 51 do 250 pracowników nagrodzono: Recaro Aircraft Seating Polska, Dyckerhoff Polska, Cementownię Nowiny, Sarpi Dąbrowa Górnicza.

W kategorii największych zakładów pracy, zatrudniających powyżej 250 pracowników nagrody otrzymały firmy: Corning Optical Communications Polska, Saint-Gobain HPM Polska oraz MAN Trucks.

Do bezpieczeństwa pracowników podchodzimy bezkompromisowo. Ta nagroda jest dla nas ważnym wyróżnieniem, potwierdza, że to, co robimy w tym obszarze, rzeczywiście wyróżnia nas na rynku. A robimy wiele – zarówno wprowadzając nowe rozwiązania zwiększające techniczne bezpieczeństwo, jak i promując kulturę dbania o zachowanie zgodne z BHP. Jedną z naszych wartości jest Uczciwość, a to powoduje, że niezależnie od lokalizacji i obszaru działania zawsze przestrzegamy obowiązujących norm i prawa – podkreśla Marek Gagis, Dyrektor Zakładu w Corning Optical Communications.

Nagrody przyznano na podstawie szczegółowego audytu bezpieczeństwa przeprowadzonego w tym roku w firmach pretendujących do tytułu. W przypadku Corning doceniono m.in. zainstalowanie technicznych systemów bezpieczeństwa na liniach produkcyjnych oraz dokach załadunkowych, zmniejszenie poziomu hałasu w procesie suszenia muf kablowych oraz pras ultradźwiękowych, zmianę oświetlenia na stanowiskach pracy, programy angażujące pracowników – trzypoziomowy system przeglądów BHP oraz program zmian zachowania pracowników poprzez obserwację wykonywanych czynności na stanowiskach pracy. Warto podkreślić, że efektem tych działań jest m.in. brak wypadków ciężkich, zbiorowych i śmiertelnych od początku istnienia firmy w Polsce.

Tagi : , , , , , , ,