Aon Best Employers

Dodano 26 października 2017 Do Aktualności

Aon Best Employers 2017 – najlepsi pracodawcy w Polsce już wybrani

Aon Best Employers to największe badanie zaangażowania pracowników w Polsce. Jest to jednocześnie jedyny obiektywny konkurs, w którym wpływ na wynik ma wyłącznie opinia pracowników. W tegorocznej, 12. edycji programu wzięło udział 119 firm. Prestiżowym tytułem Aon Best Employer 2017 zostało wyróżnionych 18 organizacji.

 „Pomaga w ukierunkowaniu rozwoju”, „Docenia mój wkład”, „Daje mi przestrzeń do tego, żebym mógł wykorzystywać mój naturalny potencjał” – takie odpowiedzi charakteryzują najbardziej angażujących pracodawców. Te wskaźniki aż o ok. 15 p.p. lepiej oceniają pracownicy firm zwycięskich w porównaniu do odpowiedzi pracowników pozostałych organizacji biorących udział w programie. Aon Best Employers jest największym i najbardziej kompleksowym badaniem organizacji pod kątem zaangażowania pracowników w Polsce. W obecnej edycji przebadano blisko 72 tysiące pracowników ze 119 firm. Badanie sprawdza organizacje pod kątem czterech głównych aspektów: zaangażowania pracowników, angażującego przywództwa, kultury wysokich wyników oraz wiarygodności marki pracodawcy. Celem konkursu Aon Best Employers jest z kolei wyłonienie najbardziej angażujących miejsc pracy. Tytuł Najlepszego Pracodawcy otrzymuje firma, której wszystkie indeksy angażującego środowiska pracy znajdują się na odpowiednio wysokim poziomie wyznaczonym przez metodologię badania. To, co wyróżnia konkurs Aon Best Employers na tle innych to fakt, że jest to jedyny konkurs na rynku, w którym głównym kryterium oceny jest opinia pracowników.

Grono nagrodzonych firm w 12. edycji konkursu przedstawia się następująco:

W kategorii Przedsiębiorstwa małe i średnie – zatrudniające do 250 pracowników:

ANG Spółdzielnia; Grupa OMD; HiPP Polska; Hotel InterContinental Warszawa; mFaktoring S.A.; Nutricia Polska, Dywizja Żywności dla Dzieci; NUTRICIA Advanced Medical Nutrition; VanityStyle Sp. z o.o.; Vivus Finance; W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k.; WNS Global Services (UK) limited oddział w Polsce.

W kategorii Przedsiębiorstwa duże – zatrudniające od 250 do 1000 pracowników:

NOTUS Finanse S.A.; Benefit Systems SA; Grupa Pracuj; DNV GL Global Shared Services in Poland; SAP Polska; Colliers International Poland.

W kategorii Przedsiębiorstwa bardzo duże – zatrudniające powyżej 1000 pracowników:

Warsaw Marriott Hotel.

Tytuł Aon Best Employer to ogromne wyróżnienie dla pracodawcy. Przyznają go firmom bowiem sami pracownicy, czyli najważniejsza dla nich grupa. Przekłada się to na powszechną opinię na temat organizacji i wzmacnia jej reputację. Przedsiębiorstwa wyróżnione tytułem najlepszego pracodawcy angażują pracowników, co owocuje ich lojalnością, większą motywacją i chęcią rozwoju. W obecnej rzeczywistości na rynku pracy są to czynniki niezwykle ważne. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę, aby kontynuowali strategie, które budują zaangażowanie, a zarazem wpływają na efektywność podejmowanych działań i osiąganie sukcesów – mówi Olga Kwiatkowska, menedżer 12 edycji badania Aon Best Employers.  

 Uroczystą galę wręczenia nagród poprzedziła konferencja Modern Employer, której tematem przewodnim było kształtowanie lepszego miejsca pracy. Konferencja stanowiła doskonałą okazję do porozmawiania z ekspertami i zapoznania się z najlepszymi praktykami stosowanymi w zarządzaniu organizacją. Uczestnicy forum dowiedzieli się, jak zapewnić swoim firmom nowe korzyści poprzez wykorzystanie technologii oraz innowacji w miejscu pracy. Zapoznali się również z wynikami najnowszego raportu Aon Best Employers nt. poziomu zaangażowania pracowników. Konferencji Modern Employer towarzyszyły panele dyskusyjne i wykłady. Podczas forum wystąpiły osobistości ze świata biznesu m.in. Natalia Hatalska z Infuture Hatalska Foresight Institute, Magdalena Warzybok – Talent Practice Lead w Aon, Dan Riley – Partner, Global and EMEA Talent Practice Leader w Aon oraz Iza Jarosz, Dyrektor HR w Allegro.

 

O Aon Hewitt

Aon Hewitt to światowy lider w zakresie doradztwa i outsourcingu w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim.
W oparciu o model Making Engagement Happen projektujemy i wcielamy w życie rozwiązania, które wspierają firmy w budowaniu angażujących i otwartych organizacji, a w efekcie osiąganie wysokich wyników biznesowych.
Aon Hewitt działa w Polsce od 1995 roku.
Kilkudziesięciu naszych konsultantów współpracuje z zarządami, menadżerami i dyrektorami HR kilkuset przedsiębiorstw – zarówno grup kapitałowych, jak i małych i średnich firm. Międzynarodowe centrum operacyjne w Krakowie obsługuje outsourcing procesów HR dla globalnych korporacji.
Ponad 30 000 pracowników Aon Hewitt na sześciu kontynentach wspiera klientów w najbardziej złożonych wyzwaniach z obszaru HR. Aon Hewitt jest częścią globalnej, notowanej na nowojorskiej giełdzie korporacji Aon (NYSE:AON). Więcej informacji na www.aonhewitt.com.

Tagi : , , ,