analytics-colored-pencils-coloured-pencils-185576

Dodano 20 Wrzesień 2018 Do Aktualności

Analityka łączy świat biznesu i nauki

„MicroStrategy Academic Program” to autorski program skierowany do wykładowców i studentów, który od sierpnia 2018 roku jest dostępny także w Polsce. Jego celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie analityki danych pomiędzy światem nauki a biznesu. W jego ramach MicroStrategy podpisało umowę o współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego, dołączając do grona partnerów nowo utworzonej na uczelni specjalności „Big Data Analysis”.

MicroStrategy, poza swoją działalnością biznesową, stawia sobie za cel budowanie większej świadomości o tematyce Bussiness Intelligence (BI) i analizie danych. Firma oferuje bezpłatne narzędzia do analizy i wizualizacji danych do celów naukowych, zarówno dla wykładowców, jak i studentów. Korzystanie, w toku studiów, z oprogramowania umożliwia studentom zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności w tym obszarze. Poza bezpłatnym dostępem do oprogramowania, użytkownicy mogą korzystać z materiałów dostępnych na stronie internetowej, obejmujących filmy i pisemne instrukcje wyjaśniające jak krok po kroku analizować dane i pracować w platformie BI. MicroStrategy dzieli się również swoim doświadczeniem poprzez organizację na wybranych uczelniach warsztatów dla zainteresowanych studentów i pracowników.

Współpraca z uczelniami to dla nas możliwość dzielenia się wiedzą w zakresie analizy danych. Wierzymy, że w ten sposób przyczynimy się do budowy grupy przyszłej kadry managerskiej, która bez problemu będzie poruszać się w świecie opierającym się na danych. Zdolności analityczne, podstawy teoretyczne oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce to klucz do sukcesu na rynku pracy przyszłości. Z drugiej strony, jest to dla nas również ciekawe doświadczenie, ponieważ w ten sposób możemy zyskać świeże spojrzenie młodych ludzi na problemy, z którymi na co dzień borykamy się w biznesie – komentuje dr Tomasz Gościniak, dyrektor generalny MicroStrategy w Polsce.

Akademia Leona Koźmińskiego to pierwsza z uczelni w Polsce, która zastosuje bezpłatnie w programie swojej nowej specjalności „Big Data Analysis” platformę MicroStrategy. W ramach współpracy partnerskiej, firma będzie również, poprzez mentoring, wspierać studentów w pracy nad projektami biznesowymi. Z programu akademickiego korzystają już na świecie, między innymi, Szkoła Zarządzania w Clermont (Clermont Graduate School of Management) czy Szkoła Biznesu w Denver (Denver School of Business).

Studia magisterskie o specjalności Big Data Analysis w Akademii Leona Koźmińskiego to unikalna na rynku oferta dla studentów. Program prowadzony jest w języku angielskim i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Jego ogromną przewagą jest partnerstwo z globalnymi liderami w różnych dziedzinach, m.in. z MicroStrategy. Absolwenci tych studiów będą posiadać umiejętności poszukiwane na rynku pracy, łączące wiedzę ekonomiczną z umiejętnościami z zakresu programowania. Wierzę, że te studia to doskonały start w życie zawodowe i cieszę się na rozpoczęcie nowego roku akademickiego – prof. Aneta Hryckiewicz, liderka specjalności Big Data Analysis.

Tagi : , , , , ,