Diamonds winners (2)

Dodano 4 grudnia 2020 Do Aktualności, Wyróżnione

ABSL Diamonds Awards 2020 rozdane

Applover, Capgemini Polska, Citibank Europe Plc, Dentons Business Services EMEA, Digital Teammates, Genpact Poland IBM, Global Services Delivery Centre Polska – to zwycięzcy 4tej edycji konkursu ABSL Diamonds Awards, którzy pomimo wyzwań ostatnich miesięcy podzielili się swoimi inspirującymi doświadczeniami.

Ideą konkursu ABSL Diamonds Awards jest wyróżnienie firm, które wyznaczają nowe standardy i kierunki rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych, jednego z najbardziej dynamicznych w polskiej gospodarce.

W tym roku nagrodzono 7 projektów spośród 85 zgłoszonych przez 64 firmy w 4 kategoriach: Doskonałość w Biznesie (Business Excellence), Przyjazne Środowisko Pracy (Vibrant Workplace), Rozwój Pracowników i Edukacja (Talent Development & Education) oraz Zrównoważony Rozwój Biznesu (Sustainable Business Strategy).

Wyróżnione realizacje koncentrowały się na odpowiedzialności, różnorodności i inkluzywności, udowadniając, że troszczą się nie tylko o zachowanie równowagi biznesowej, ale przede wszystkim o swoich pracowników a także zapewniają realne korzyści środowisku co wpisuje się DNA sektora – mówi Janusz Dziurzyński, członek Zarządu.

W Jury tegorocznej edycji konkursu zasiedli: Kerry Harald President, Global Sourcing Association | CEO |Global Sourcing Association UK; Olaf Babinet, Director Deloitte Consulting – Global Location Strategy; Tom Bangemann, Senior Vice President Business Transformation at The Hackett Group; Shivendra Singh, Vice President & Head Global Trade Development Department NASSCOM.

ZWYCIĘZCY ABSL DIAMONDS AWARDS 2020

DOSKONAŁOŚĆ W BIZNESIE

LIONS

Genpact Poland Sp. z o. o.

„AstraZeneca & Genpact – historia efektywnej współpracy w dotarciu do klienta”

Za współpracę zorientowaną na klienta, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących inteligentnie skonstruowane procesy, analizy i technologie.

TIGERS

Applover
“Bench by Applover”

Za innowacyjny produkt pozwalający na skuteczne, wielopłaszczyznowe profilowanie kandydatów na stanowiska programistyczne. Dzięki połączeniu technologii z podejściem psychologicznym narzędzie Bench pomaga w kojarzeniu pracowników IT z projektami, efektywnie zarządzając niewykorzystanymi zasobami.

PRZYJAZNE ŚRODOWISKO PRACY

LIONS

Capgemini Polska Sp. z o. o.
„Między Innymi”

Za kampanię „Między Innymi” pokazującą jak firma rozumie i ceni różnorodność wśród pracowników. W ramach kampanii przeprowadzono rozmowy z pracownikami na temat stereotypów, ról społecznych i zawodowych, wieku, różnic międzykulturowych, na podstawie których powstała seria podcastów.

Celem kampanii jest pokazanie obecnym i przyszłym pracownikom, że niezależnie od przyjętej przez nich perspektywy, w firmie zawsze znajdzie się dla nich przestrzeń do tworzenia ciekawych projektów z interesującymi ludźmi niezależnie od wieku, umiejętności, predyspozycji, czy też doświadczenia zawodowego.

TIGERS

Dentons Business Services EMEA Sp. z o. o.
“Dentons Business Services EMEA’s Pride Day – Living Library

Za inicjatywę wspierającą różnorodność i równość wśród pracowników. Wykorzystanie koncepcji edukacji nieformalnej do inicjowania rozmów na trudne tematy, aby ułatwić integrację pracowników i wykorzystać różnice do wzajemnej inspiracji i uczenia się od siebie.

ROZWÓJ PRACOWNIKÓW I EDUKACJA

LIONS

Citibank Europe Plc (Publiczna S.A.) Oddział w Polsce

“Przyciąganie i utrzymanie talentów: ekspertów oraz przyszłych menadżerów”

Za wprowadzenie w czasie pandemii i pracy zdalnej programu rozwoju osobistego w odpowiedzi na potrzeby pracowników. Projekt szkoleniowy w trudnym czasie został bardzo pozytywnie odebrany przez zespół i przyczynił się do wielu awansów w strukturach firmy.

TIGERS

Digital Teammates S.A.
“Robo Shepherds”

Za wprowadzenie wewnętrznego programu szkoleń pracowników w zakresie rozwijania wiedzy z w obszarze robotyzacji procesów (RPA). To szansa dla osób nie mających doświadczenia w IT na zmianę swojego profilu zawodowego. Dzięki reskillingowi mogą wejść do branży technologicznej i rozwinąć kompetencje niezbędne na rynku pracy zmieniającym się pod wpływem cyfryzacji.

ZRÓWNOWAŻONNY ROZWÓJ BIZNESU

LIONS

IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o. o.
„Mum@Work” (Mamy w pracy)

Za projekt Mum@Work (Mamy w pracy) powstały z oddolnej inicjatywy pracowników skierowany do wszystkich rodziców wewnątrz organizacji. W czasie pandemii, pracy oraz nauczania zdalnego umożliwienie zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym zyskało na znaczeniu. W ramach projektu wprowadzono program koleżeński mający na celu wsparcie osób z dziećmi, otwarto żłobek oraz przedszkole w pobliżu miejsca pracy a także zorganizowano „Tydzień Rodziców”.

O ABSL

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych – zrzesza 220 największych światowych firm, zatrudniających obecnie w Polsce ponad 330 000 osób. Prawie 1,5 tys. centrów usług, rozproszonych w ponad 50 miastach, tworzy prężny ekosystem wspierający innowacyjne rozwiązania wdrażane przez międzynarodowe korporacje. Celem jest budowanie atrakcyjnych i zrównoważonych ekosystemów, które dzięki temu pozytywnemu zaangażowaniu stworzą nowe, wartościowe miejsca pracy i w sposób odpowiedzialny będą rozwijać inwestycje i biznes w lokalnych społecznościach.

Jedną z podejmowanych inicjatyw są nagrody ABSL Diamonds, przyznawane co dwa lata, od 2015 r. W ramach konkursu od początku zgłoszono ponad 400 innowacyjnych projektów a ponad 40 firm zostało nagrodzonych statuetką.

Więcej na temat ABSL Diamonds Awards: www.absl-diamonds.com

 

Tagi : ,