Program Najlepsi Pracodawcy

Dodano 17 maja 2016 Do Aktualności, Wyróżnione

11. edycja programu Najlepsi Pracodawcy w toku

Trwa 11. edycja programu Najlepsi Pracodawcy prowadzonego przez Aon Hewitt. Małe, średnie i duże firmy mogą przeprowadzić diagnozę swojej organizacji pod kątem tworzenia angażującego środowiska pracy oraz powalczyć o tytuł Najlepszego Pracodawcy 2016.

O programie

Aon Best Employers to rozpoznawalny program prowadzony na całym świecie od ponad 20 lat. Program obejmuje badanie identyfikujące firmy, które tworzą wyjątkowe środowiska pracy.  Najlepsi Pracodawcy wyróżniają się skutecznym przywództwem, kulturą osiągania wysokich wyników, atrakcyjną marką pracodawcy,  ale przede wszystkim ponadprzeciętnym zaangażowaniem pracowników, co pozwala osiągać lepsze wyniki biznesowe. W Polsce trwa 11. edycja programu organizowana pod polską nazwą Najlepsi Pracodawcy. Dotąd w projekcie udział wzięło prawie 1000 firm z naszego kraju, a przebadanych zostało około 350 tysięcy pracowników.

Korzyści z udziału

Program Najlepsi Pracodawcy to jednak nie tylko największe tego typu badanie w Polsce, ale też kompleksowa diagnoza organizacji pod kątem zaangażowania pracowników. Udział w badaniu pozwala firmom m.in. identyfikować najistotniejsze czynniki wpływające na zaangażowanie, grupy pracowników kluczowe dla jego budowania, określić kluczowe obszary mające wpływ na wyniki biznesowe i się na nich skoncentrować, a także porównywać własne wyniki z rezultatami rynku i branży.

Dotychczasowi laureaci

Średnia wartość wskaźnika zaangażowania pracowników firm na polskim  rynku rośnie sukcesywnie od 2010 roku. W 2015 r. wyniosła ona 52% w badanych organizacjach  (vs 50% w roku 2014). Wskaźnik zaangażowania dla Najlepszych Pracodawców już od trzech lat utrzymuje się na rekordowym poziomie 77%. 

W ubiegłym roku tytuły Najlepszego Pracodawcy otrzymali:

  • w kategorii do 250 pracowników: Lease Plan Fleet Management, ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, Bue Media i RST,
  • w kategorii 250–1000 pracowników: Grupa Pracuj, Liberty Ubezpieczenia, Marriot i NUTRICIA Polska kategorii,
  • w kategorii powyżej 1000 pracowników: Grupa Lux Med, Intel Technology Poland oraz Operator Gazociagów Przesyłowych Gaz-System.

Rekrutacja do badania trwa do końca czerwca. Wyniki tegorocznej edycji zostaną ogłoszone jesienią. Więcej informacji na: www.najlepsipracodawcy.pl.

Źródło: AON Hewitt

Tagi : , , , , , , , ,